Capák ocení primátora Trnavy

Bez názvuZlaté vedro Milana Capáka – tak sa volá cena, ktorú získa ten starosta/primátor na Slovensku, ktorý sa najlepšie stará o svoje mesto, úspešne rieši podnety z portálu odkazprestarostu.sk a ochotne komunikuje s obyvateľmi.
Prvé „zlaté vedro“ bude Milan Capák odovzdávať  v stredu 19. júna (termín nám spresnila Mária Bulková, projektová koordinátorka Inštitútu pre dobre spravovanú spoločnosť) v Bratislave primátorovi Trnavy Vladimírovi Butkovi.
„Vyhral ako najaktívnejší primátor pre ľudí. Škoda, že to nie je rožňavský primátor, ale tu to ešte asi dlho nehrozí,“ uviedol pre infoRoznava.sk.
„Mnohé samosprávy pracujú s rozpočtom, ktorý im neumožňuje púšťať sa do komplexných riešení problémov. Napriek tomu sa niektoré z nich snažia robiť si svoju prácu poctivo. Počúvajú problémy svojich obyvateľov a snažia sa ich riešiť. Myslíme si, že je správne ich prístup vyzdvihnúť a inšpirovať tie menej úspešné samosprávy. Preto sme sa rozhodli samosprávy, ktoré budú z nášho pravidelného hodnotenia vychádzať najlepšie, oceňovať,“ uvádzajú organizátori na svojej stránke.
Podľa nich čakať, že v mestách a obciach bude všetko fungovať ako má bez pričinenia obyvateľov, je naivné a neprinesie žiadnu zmenu. „Podoba našich miest a obcí určite nie je len odrazom (ne)činnosti ich vedenia, ale aj nás, ktorí v nich žijeme. Sú také pekné, ohľaduplné a zábavné ako sme my. Každý z nás môže v rámci svojich možností meniť podobu svojho mesta, s podporou alebo dokonca aj napriek nesúhlasu jeho vedenia. Že to je možné, dokazuje aj Milan Capák z Rožňavy, ktorého meno bude naše ocenenie hrdo nosiť.“
Paradoxne primátor Trnavy Vladimír Butko nedal súhlas na konanie verejného zhromaždenia na nádvorí radnice, ktoré na 25. júna zvolala občianska aktivistka Andrea Pallang. Ľudia chceli počas rokovania mestského zastupiteľstva vyjadriť nesúhlas s plánovanou výstavbou cesty cez tamojší lesopark.
„Súhlas za vlastníka na uskutočnenie verejného zhromaždenia na nádvorí radnice vám neudeľujem z dôvodu zabezpečenia nerušeného priebehu rokovania mestského zastupiteľstva,“ odpísal Butko na žiadosť o povolenie zhromaždenia. Pallang označila stanovisko trnavského primátora za absurdné. Zhromaždenie s rovnakou adresou miesta konania organizovala aj vlani, vtedy súhlas vlastníka pozemku nepotrebovala.
„Rožňavčania musia chodiť do roboty, ťažko zarábať peniažky a mnohí sú aj bez zamestnania, v meste sa veľa nedeje, sú z pochopiteľných dôvodov znechutení. A tí ľudia zrazu dostali impulz, objavilo sa niečo nové, niekto sa postavil a poukázal na chyby mestského vedenia, a to im bolo veľmi blízke a sympatické, ale pomáhať sa odvážili len dvaja kamaráti. Niektorí sa priznali, že by aj pomohli, ale že sa boja, ako na to zareaguje mesto,“ uviedol Milan Capák okrem iného v rozhovore pre portál Odkazprestarostu.sk.
Milan Capák sa v doplňujúcich voľbách v októbri 2012 uchádzal o post primátora Rožňavy, keď s 246 hlasmi skončil ako štvrtý za Pavlom Burdigom (1 398 hlasov), Karolom Kováčom (664 hlasov) a Ivanom Kuhnom (599 hlasov). Za ním skončil ako posledný Roman Ocelník so 143 hlasmi.
Zdroj & Foto: Odkazprestarostu.sk, SITA 
Súvisiace články: Capáka upozornili listom

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli