Čakajú na rozhodnutie predstavenstva

dscf0233.JPGVo štvrtok 20. 12. 2007 navštívilo 8 primárov rožňavskej nemocnice a predsedníčka tamojších odborov  košického župana Zdenka Trebuľu (SMER-SD), aby ho informovali o situácii v nemocnici.
Na stretnutí požadovali riešenie neúnosnej situácie, ktorá podľa nich v nemocni vládne. Župan sa podľa MUDr. Greškovej vyjadril v tom zmysle, že pochopil, že existencia týchto dvoch strán a narušenie vzťahov tak, ako to vyvrcholilo, „nie je miestom na ponechanie situácie“.
„Povedal, že situáciu bude do dvoch týždňov po Novom roku riešiť,“ spresnila pre Inforoznava.sk. Ako ďalej uviedla, župan podotkol, že odvolanie riaditeľa je v rukách predstavenstva nemocnice, ktoré vedie jeho predsedníčka Ing. Rozália Múdra (SMK), riaditeľka úradu KSK.
V utorok 18. 12. 2007 navštívil nemocnicu poslanec NR SR Viliam Novotný (SDKÚ-DS) a predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo, ktorý sa stretol s lekármi a vypočul si aj stanovisko riaditeľa nemocnice Vladimíra Langera.
Pokiaľ predstavenstvo nebude situáciu riešiť, nespokojní lekári sú odhodlaní zájsť s problémom aj na zasadnutie parlamentného výboru pre zdravotníctvo do Bratislavy.
O dianí v nemocnici sme informovali v poslednej dobe už viackrát, keďže situácia sa tam krajne vyhrotila a naďalej pretrváva napätie medzi časťou lekárov a riaditeľom. Pozri staršie príspevky tu.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery