Burdigu zvolili do predsedníctva Mostu

RIMAVSKÁ SOBOTA/ROŽŇAVA – Na dnešnom celoslovenskom sneme strany Most-Híd v Rimavskej Sobote bol do jej predsedníctva zvolený aj Pavol Burdiga (Most-Híd), zastupujúci primátor Rožňavy. Do predsedníctva zvolili aj manažérku strany Editu Nochtovú a štúrovskú poslankyňu Andreu Vitkóovú.
„Aj pri týchto voľbách sme sledovali posilnenie jednotlivých regiónov. Máme regióny so silnou voličskou základňou, ale nemáme odtiaľ ani poslancov, ani predstaviteľov v predsedníctve. Tak sme sa snažili dať týmto regiónom šancu na väčšie prepojenie s vedením,“ vysvetlil pre TASR podpredseda Mosta-Híd Zsolt Simon.
Vo vedení strany sú v súčasnosti okrem dnes zvolených členov predseda Béla Bugár, podpredsedovia Zsolt Simon, Rudolf Chmel, Ivan Švejna, poslanci Tibor Bastrnák, Gábor Gál a Elemér Jakab.
Pavol Burdiga (Most-Híd) kandiduje na post primátora Rožňavy v doplňujúcich voľbách, ktoré sa budú konať v sobotu 27. októbra po tom, čo z postu v posledný májový deň odstúpil Vladislav Laciak (Nez.).
Foto: infoRoznava.sk / Pavol Burdiga (vľavo) v diskusii počas Rožňavského jarmoku. Vpravo v popredí jeden z jeho piatich protikandidátov, poslanec Ivan Kuhn (OKS)
Súvisiace články:
Primátorom chcú byť šiesti
Exprimátor Mátyus písal aj Burdigovi

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery