Burdiga: Podporíme Zdenka Trebuľu

DSCF9604Na hodnotenie výsledkov sobotňajších regionálnych volieb sme sa spýtali primátora Rožňavy Pavla Burdigu. Do krajského zastupiteľstva kandidoval za pravicovú koalíciu KDH, Most a SDKÚ-DS.
S 2 164 hlasmi skončil spomedzi 35-tich kandidátov za volebný obvod Rožňava na druhom mieste za Jánom Babičom (Smer-SD), ktorý získal dôveru 2 301 voličov.
„Myslím, že je to obraz v prvom rade mojej práce a slušného prístupu k ľuďom. Nemal som populistické rečí a nesľuboval som ľuďom to, čo nemôžem splniť. Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať každému, kto pre mňa odovzdal svoj hlas,“ uviedol pre infoRoznava.sk.
V krajskom parlamente je za volebný obvod Rožňava jediným zástupcom „maďarských“ strán, keďže SMK stratila post podpredsedu KSK, ktorý zastával Ján Szöllös a do zastupiteľstva nebol zvolený ani ich žiadny ďalší kandidát.
Zaujímalo nás, či podľa primátora v tom nezohralo kľúčovú úlohu práve to, že doterajšieho podpredsedu KSK tesne pred voľbami napadol na svojom blogu za jeho hlasovanie za VZN, limitujúce počty tried na stredných školách, ktoré sa dotklo aj triedy s vyučovacím jazykom maďarským na rožňavskom gymnáziu.
„Ja som pána Szöllösa nenapadol v žiadnom prípade, len som poukázal na stav, ktorý nastal po hlasovaní v zastupiteľstve. Naďalej si ho vážim ako človeka a myslím si, že za to obdobie, kým bol vo VÚC, pomohol nášmu okresu,“ vysvetlil.
To, že sa do VÚC nedostala SMK, podľa neho nič nemení na situácii, že naďalej je potrebné a nutné podporovať národnostné menšiny či už v kultúre alebo v školstve, pretože „tu žili s nami, žijú s nami a aj budú žiť s nami a keď som bol zvolený občanmi, tak to aj odo mňa očakávajú.“
Pavol Burdiga je členom predsedníctva strany Most-Híd. Spýtali sme sa ho, či Most prehodnotí podporu Zdenka Trebuľu (Smer-SD) v druhom kole voľby predsedu KSK, v ktorom sa stretne 23. novembra s pravicovým kandidátom Rudolfom Bauerom (KDS).
„Túto vec sme prehodnotili a je pre nás samozrejmé, že aj v druhom kole budeme podporovať toho istého kandidáta, pre ktorého sme sa rozhodli v prvom kole a tým je pán Zdenko Trebuľa,“ uzavrel Burdiga.
Dokument – Výsledky volieb do zastupiteľstva a predsedu KSK
Foto: Archív infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Kuhn: Kampaň ma stála 200 eur
Ako sme volili v Rožňave?
Burdiga tesne za Babičom

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery