Budú tlačovky aj pre domácich?

DSCF4779Primátor mesta Vladislav Laciak (Smer-SD) sa už viackrát stretol s novinármi. V Košiciach.
To je z hľadiska komunikácie vo vzťahu k miestnym médiám zjavnou chybou, ktorú je však možné poľahky napraviť.
Jediné, čo je k tomu naozaj potrebné, je vôľa.
Tlačovky, na ktorých by informovali predstavitelia mesta prostredníctvom médií verejnosť, sa môžu konať napr. deň po skončení zastupiteľstva a na tom istom mieste.
Prečo aj na to nevyužiť vynovenú rokovaciu sálu? A možno aj  priamy prenos RVTV?
Samozrejme, v prípade tak malého mesta ako je to naše, nie je žiaden dôvod robiť tlačovky každý deň. Raz za mesiac by však určite prišlo vhod, aby sa verejnosť čosi dozvedela a zároveň mohli predstavitelia mesta odpovedať na otázky novinárov.
Popri RVTV, Rožňavských listoch, portálu Roznava.sk sú tu profesionálni redaktori denníka Gemerský Korzár a Hospodárskych novín.
Zabudnúť pritom netreba ani na TA 3, regionálne štáby Markízy, či JOJ, no najmä regionálne vysielanie STV a Slovenského rozhlasu. Pozvanie by tam mali dostať aj  spravodajcovia agentúr  TASR, SITA a ČTK.
Okrem zmienených médií tu pôsobia aj externí redaktori rádia Patria a RTI, denníka Uj Szó a samozrejme aj podobne zamerané portály, ako je ten náš.
Pre aparát úradu určite nemôže byť problémom dať dokopy adresár redakcií, ktoré by boli na tieto tlačovky pozývané a ktoré by v čase medzi ich konaním dostávali pravidelne emailom všetky informácie o konaní samosprávy mesta.
Popri zverejnení záznamov z rokovaní zastupiteľstva môže byť  tento náš návrh ďalšou inšpiráciou v prospech občanov mesta, ktorí sú nimi nielen v deň volieb.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery