Billa-boardy na odstrel

billa-roznava.jpgKeď v Rožňave začal svoju kariéru obchodný dom Billa, aj pri vjazde do Betliara, rovnako ako v prípade ďalších obcí, pribudli veľkorozmerné bilboardy s reklamou na potraviny Billa. To bolo pred pár rokmi. Keď dážď, sneh a vietor po čase urobili svoje, nikto sa neunúval potrhané plagáty nahradiť.

Odvtedy bilboardy strašia pred vstupom do obce zo severu, a veru, nepridávajú na estetickom vzhľade turisticky exploatovanej obce s jedinečným parkom a kaštieľom nesúcim európske, ale aj svetoznáme ocenenie Europa Nostra.
Rodinný dom za dvojicou obrovských panelov má na svojej západnej fasáde jediné okno, z ktorého výhľad na panorámu rejdovských vrchov, v Betliari známy úchvatnými západmi slnka, je minulosťou. Z okna vidieť jedine chrbty nefunkčných bilboardov; o tom, že svojou veľkosťou zamedzujú prístup svetla do miestnosti s týmto oknom, netreba ani hovoriť.
Keď idem navštíviť svoju sestru učiteľku, ktorej pracovňa s počítačom sa nachádza práve za týmto oknom, pri pohľade z okna by som tie bilboardy najradšej odstrelila. Nemám, žiaľ, strelnú zbraň, a okrem toho, bol by to priestupok, ak nie trestný čin.
Kedže by som si rada zachovala čistý register trestov, touto cestou sa obraciam na kompetentných, aby mi v tom pomohli. Aby sme sa my, Betliarčania a naši hostia mohli znova kochať zapadajúcim slnkom padajúcim do kotla rejdovských vrchov, či vyzerať autobusový spoj od Gemerskej Polomy spoza klasicistickej mreže okna jedného z najstarších domov v Betliari.
© Inforoznava.sk  Edita Kušnierová

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli