Belo Hefler / Vystupovať! Kaufland!


Aj toto by mohlo v budúcnosti zaznieť v autobusoch, prichádzajúcich do Rožňavy.
Zamračené tváre cestujúcich by sa rozjasňovali vidinou rýchleho a stále lacnejšieho nákupu.  Rovno z autobusu medzi regále s paradajkami.
Vynikajúco by to pôsobilo aj na psychiku čakajúcich, či prestupujúcich  – toľko akcií na počkanie!
Náročnejší by mali na skok ďalšiu z možností – hneď vedľa stojaci hangár, nádherne sa doplňajúci s opodiaľ stojacou krčmou a tiež nadychujúci sa Dom nábytku medzi stromami.
Opačným smerom rozbehnutí by naďabili na červenožltú kedysi Jednotu. S lepšími pľúcami kúsok nižšie by stihli aj Lidl. A keď sa dokončí nová verzia Domu služieb, ostane na prerábku (napr. pre Čínsky supermarket) už len samotný Mestský úrad.
A budeme ako v onom španielskom meste – ba ešte viac. Nie jeden, ale rovno sieť obchoďákov v samotnom centre!
No a ak by to na triumf predsa len nestačilo, je tu ešte námestie: nič vhodnejšie pre arabský bazár s českými kolotočmi. Napr. aj socha Františky by mohla byť zakomponovaná do útrob cirkusového šapitó.
A ak by tieto priateľské obchodné siete dokázali zrekultivovať okrem svojho aj koryto Drázusa, slávnostné otvorenie Rožňavského jarmoku by sa mohlo konať práve tam.
Gondolína s poslancami, v rukách balalajky a spoločne s vedením mesta a jeho všetkými zástupcami by nôtili pospolitému ľudu „Az a szép, az a szép… “Pod čiarou –
Rubrika  ODKAZY PRE REDAKCIU je určená čitateľom, ktorí nám chcú anonymne napísať spravodajský tip, alebo svoje kritické postrehy.
Rubrika REKLAMA je pre záujemcov o firemnú aj občiansku reklamu na našom portáli.
Rubrika WEB KAMERA je pre všetkých, ktorí chcú nielen čítať, ale aj vidieť.
Rubrika NA STIAHNUTIE je priestorom, kde nájdete naše logo a naše aktuálne tapety.
Rubrika IR NAŽIVO informuje o našich podujatiach. Písali sme o nich tu Inforožňava live.
Ak chcete hneď vedieť o novom článku na portáli,  aktivujte si RSS kanál. Tam si jednoducho kliknite na Prihlásiť sa na odber tohto informačného kanála.
V pravom stĺpci sme na stránke zriadili rubriku POZVÁNKY – uverejňujeme v nej avíza na podujatia, doručené na redakčný email redakcia@inforoznava.sk.
Tento email je určený aj pre tých, ktorú chcú u nás autorsky prispievať svojimi textami, fotkami, či videom.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery