Belo Hefler / Útek do prázdna


Veľká noc, plné obchody aj bruchá, stupňujúca sa medziľudská nevraživosť a vraj sviatky jari.
Núkaná bezobsažnosť týchto sviatkov je v súzvuku s ideovým základom našej súčasnosti – nie vedieť, ale mať. K nebesiam vystrekuje ako fontána hlúposti – tej skutočne najhroznejšej zbrane hromadného ničenia.
Nielen v často sa objavujúcom paradoxe potemkinovského prerodu zaprisahaných vedeckých ateistov v masu bohabojných ovečiek, ale tiež v množine tej sebavedomej, aj na vesmíre nezávislej mladej gardy.
Poupratať v záhradkách a pred panelákmi, vybehnúť do prírody, či opiť sa a byť cool, alebo len tak tieto dni preflákať pred telkou – napr. na smútočnú Bielu sobotu vyrehliť sa pri sade brakových komédií.
Davy kričali „Ukrižuj ho!, dnes sa zovšadiaľ  valí „Kúp ho!“ – auto, dom, ženu, uznanie i svedomie… No hlavne nemysli! Koľkože dnes ľudí je napr. schopných uveriť bez vlastnej skúsenosti a poznania akýmkoľvek rečiam o komkoľvek?!
Milosrdné kresťanstvo je pre mnohých už len rozpadajúcim sa hradom, v ktorom obstarožné cirkevné hierarchie nepresvedčivo híkajú tisícročné pravdy. Ale skutočný život akoby šiel míle obďaleč. Veď kto by sa už chcel nechať nimi mátať?
Pán tvorstva – Človek, vygenerovaný do vzduchoprázdna vlastného egoizmu a postavený nad všetko a všetkých, nechce byť k tejto tradícii tolerantný. Jeho nedotklivosť k vlastnému svedomiu je apokalyptickejšia, než hit doby – finančná kríza.
A tak sa vraj čaká na nový svetový poriadok. Zatiaľ  si v kľude pozrite hoci aj Zorra, veď v správach to istotne oznámia včas. Hneď po hokeji .-)

/Doteraz publikované texty autora nájdete v rubrike EDITORIAL/

Golgotha


Pod čiarou –
Nedávno sme spustili novú službu ODKAZY PRE REDAKCIU,  ktorá je určená našim čitateľom, ktorí nám chcú anonymne napísať spravodajský tip, alebo svoje kritické postrehy o tom, čo sa práve deje v našom meste a regióne. Taktiež slúži pre vaše kritické ohlasy k našej práci.
Aktuálne sme spustili aj kontaktnú službu REKLAMA, ktorá slúži záujemcom o reklamu na našom portáli. Vaše reklamné bannery u nás uvidia ľudia, ktorí sú radi seriózne informovaní, čítajú kvalitnú názorovú publicistiku, či profilové rozhovory a ktorí si sami vytvárajú úsudok o udalostiach, ktoré im sprostredkúvame.
V rubrike WEB KAMERA pribudne čoskoro k pohľadu na Obchodné centrum Juh aj ďalšie okno s pohľadom na Námestie baníkov a možno aj pohľady z centier ďalších vybraných miest – Košice, Miskolc, či Bratislava.
Pre skrášlenie monitora vášho počítača si môžete každý mesiac nainštalovať originálnu tapetu s kalendárom – nájdete ju spolu s logom portálu v rubrike NA STIAHNUTIE.
Informácie o našich podujatiach, vrátane zvukových záznamov niektorých z nich, a takiež niektoré reakcie na našu prácu, nájdete v rubrike IR NAŽIVO. Naše doterajšie aktivity nájdete zrnuté v článku Inforožňava live.
Tí, ktorí chcete ihneď vedieť, ak pribudne na portáli nový článok, si môžete jednoducho aktivovať RSS kanál. Tam si jednoducho kliknite na Prihlásiť sa na odber tohto informačného kanála.
Na stránke v pravom stĺpci sme zriadili rubriku POZVÁNKY, v ktorej uverejňujeme avíza na všetký podujatia, ktoré sú nám doručené na email redakcia@inforoznava.sk.
REDAKCIA portálu Inforoznava.sk je otvoreným spoločenstvom najmä mladých ľudí, ktorí sa popri svojej práci, alebo štúdiu venujú vo svojom voľne a bez nároku na honorár aktivitám v prospech sprostredkovania informácií verejnosti o udalostiach predovšetkým v centre Horného Gemera – v meste Rožňava.
Radi dáme možnosť každému, kto chce na túto stránku autorsky prispievať textami, fotkami, či videom, píšte na email redakcia@inforoznava.sk.

Súvisiace články: Inforožňava live

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery