Belo Hefler / Dnes sú aktívni, čulí, živí…

… povzdychol si primátor do zapnutých mikrofónov na začiatku prestávky rokovania zastupiteľstva. 
A veruže dôvodov na čulosť bolo viac ako dosť.
Zástupkyňa prednostu prišla takmer o miesto a na polovicu sa mal znížiť úväzok zástupcu primátora. Keď k tomu chýbal jeden hlas, prešiel aspoň návrh na zníženie počtu zamestnancov – o 3 duše.
Ale to všetko neskoro aj v predstihu zároveň.
Neskoro preto, že o hospodárskej kríze vo svete azda mohli počuť radní aj na svojich cestách po Dánsku, Japonsku či Číne. A v predstihu práve preto, že zásadná debata o tom, čo vlastne rozpočet mesta v najbližších mesiacoch unesie, poslancov ešte len čaká.
A nebude to ľahká debatka ako napr. tá o odmenách vedeniu mesta. Totiž čokoľvek nadšene schvália, prázdno na účte ich preberie z budovateľského nadšenia.
Minuloročné státisícové dotácie súkromnej agentúre na megalomanské koncerty, ľahkovážne schvaľované odmeny za prácu, už raz zaplatenú v mzde, tisíce na cestovanie po svete, tri milióny ročne na impotentné mestské médiá, organizovaný krach 1. Rožňavskej na účet všetkých daňových poplatníkov, atď., to všetko sa teraz vráti v neodbytnej otázke, ako ďalej a najmä komu zobrať a komu aspoň málo dať.
Ak bude z čoho.
Mesto Rožňava, ktoré zamestnáva  v celku aktuálne asi 270 ľudí,  čaká súmrak bohov, ale neznamená to koniec šance, že aj v Rožňavskej kotline môžu dorásť ľudia do schopnosti zobrať veci do rúk a popasovať sa s tvrdou realitou.
Inak by sa totiž mohlo stať, že liečiteľ mesta sa stane jeho patológom a spoločne s poslancami si môžu v dokončovanej priemyselnej zóne obzerať o pár mesiacov burinu.
Už najbližšie dni ukážu, ako sme k tejto chmúrnej predstave blízko, ale jedno je isté už dnes: Harry Potter nám na pomoc nepríde, pána premiéra čoraz viac bolí v krku a James Bond sa zamiloval.
Ratuj sa kto ako vieš, vraveli už naši predkovia…Pod čiarou
Email redakcia@inforoznava.sk je určený aj pre tých, ktorú chcú u nás autorsky prispievať svojimi textami, fotkami, či videom.
Rubrika ODKAZY PRE REDAKCIU je určená čitateľom, ktorí nám chcú anonymne napísať spravodajský tip, alebo svoje kritické postrehy.
Rubrika REKLAMA je pre záujemcov o firemnú aj občiansku reklamu na našom portáli.
Rubrika WEB KAMERA je pre všetkých, ktorí chcú nielen čítať, ale aj vidieť.
Rubrika NA STIAHNUTIE je priestorom, kde nájdete naše logo a naše aktuálne tapety.
Rubrika IR NAŽIVO informuje o našich podujatiach. Písali sme o nich tu Inforožňava live.
Ak chcete hneď vedieť o novom článku na portáli,  aktivujte si RSS kanál. Tam si jednoducho kliknite na Prihlásiť sa na odber tohto informačného kanála.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery