Babič je opäť poslancom parlamentu

Odchod predsedu parlamentu Pavla Pašku (Smer) z funkcie pre kauzu predraženého nákupu CT prístroja piešťanskou nemocnicou a zároveň jeho vzdanie sa poslaneckého mandátu si vyžiadalo zmeny v poslaneckom zbore.
Pašku v poslaneckých laviciach nahradil Ján Babič (Smer) z Rožňavy, ktorý v úvode 44. schôdze zložil poslanecký sľub.
Babičovi zanikol mandát poslanca NR SR, ktorý zastával ako náhradník, 3. júla tohto roku, keď sa do parlamentu vrátil z ministerského postu Dušan Čaplovič.
Na stránke parlamentu mal uvedené dve poslanecké kancelárie – jednu v Rožňave vo firme TONE 1 a druhú vo firme Agentúra SMER v jej pobočke v Spišskej Novej Vsi. Výdavky k 24. júnu 2014 vyčíslil vo výške 20 726,99 eur.
Denník Korzár nedávno informoval vo svojom vydaní o tom, čo vlastnia a koľko zarábajú poslanci NR SR z Košického kraja. Podľa denníka mal Babič celkový príjem vo výške 31 181 eur. Vlastní chatu, chatku, šesť zastavaných plôch a nádvorí, pasienky, osobný automobil, vklady na účte a hotovosť.
Foto: Archív infoRoznava.sk / Bývalý predseda NRSR P. Paška v sprievode poslanca J. Babiča (vpravo) na návšteve Rožňavy v r. 2012
Súvisiace články: Babičova podpora je pre Burdigu cťou

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery