Babič je ešte okresným šéfom, poslancom NR SR už nie

Premiér Robert Fico, predseda strany SMER – sociálna demokracia, vo svojom prejave na pracovnom sneme 28. júna okrem iného avizoval zmeny v regionálnych štruktúrach.
„Dôjde k zmenám nielen vo vedení strany, ale aj na nižších straníckych štruktúrach,“ povedal delegátom. „Chcem navrhnúť krajským predsedom, aby prišli s návrhom na výmenu okresných predsedov tam, kde to je nevyhnutné.“  
„Potom predsedníctvo rozhodne o krajských predsedoch,“ dodal.
Podľa stanov okresný predseda je menovaný a odvolávaný predsedníctvom strany.
Predsedom okresnej organizácie v Rožňave je Ján Babič, donedávna poslanec Národnej rady SR a naďalej Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja. Predsedníčkou okresnej organizácie v Spišskej Novej Vsi je jeho partnerka Lea Grečková, poslankyňa Národnej rady SR.
Babičovi zanikol mandát poslanca NR SR, ktorý zastával ako náhradník, 3. júla, keď sa do parlamentu vrátil z ministerského postu Dušan Čaplovič.
Na stránke parlamentu mal uvedené dve poslanecké kancelárie – jednu v Rožňave vo firme TONE 1 a druhú vo firme Agentúra SMER v jej pobočke v Spišskej Novej Vsi. Výdavky k 24. júnu 2014vyčíslil vo výške 20 726,99 eur.
„Žiadne zmeny na postoch okresných štruktúr, na ktoré sa pýtate, sa neudiali,“ reagovala na naše otázky Ľubica Končalová, hovorkyňa strany, ktorej sme sa pýtali na okresné organizácie v Rožňave a v Spišskej Novej Vsi. Potvrdila len zmeny v Banskej Bystrici a v Šali.
„Najbližšie zasadnutie predsedníctva bude najskôr v septembri, informácie o plánovaných zmenách v Rožňave a v Spišskej Novej Vsi nemám,“ dodala a vyvrátila tak dohady, ktoré sa v posledných dňoch šírili v Rožňave.
Reprofoto: infoRoznava.sk
Súvisiace články:
Kandidovali s Babičom. Neúspešne
Brnenský psíčkar Babič

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery