Asistentka primátora rozoslala tlačovú správu strany Most-Híd?

Asistentka Pavla Burdigu (Most-Híd), primátora Rožňavy, nám doručila v minulých dňoch tlačovú správu s názvom „Most-Híd: Rýchlostná cesta R2 je kľúčová pre rozvoj regiónu“.
Darina Repaská, pracovníčka mestského úradu, ktorý pred časom viedla ako prednostka, správu rozoslala aj ďalším médiám. Pod rovnakým titulkom je uvedená aj na oficiálnej stránke mesta.
Etickom kódexe zamestnanca mesta Rožňava je okrem iného uvedené, že „postoje a konanie zamestnanca musia byť politicky nezávislé. Postoje v práci nesmú odrážať jeho politickú príslušnosť alebo sympatiu.“
Samotná petícia nebola primátorom doteraz prezentovaná ako akcia strany Most-Híd, v ktorej je členom najužšieho straníckeho vedenia. Spoločne s Petrom Markom, jeho bývalým zástupcom, informovali o petícii na pôde mestského úradu.
Zmienku o strane Most-Híd neobsahujú ani petičné hárky. Tie podpísalo v priebehu 12 týždňov celkom 9 631 občanov mesta a regiónu. Minulý týždeň ich odovzdali na úrade vlády.

Petíciu odovzdali na úrade vlády

„Pokračovanie vo výstavbe rýchlostnej cesty smerom na východ považujú občania dotknutého regiónu za mimoriadne dôležité pre rozvoj ich regiónu,“ uviedol Pavol Burdiga na brífingu pred úradom vlády po odovzdaní petície.
„Viac ako 9 631 podpisov obyvateľov týchto miest a obcí vyjadrilo podporu urýchlenej výstavbe rýchlostnej cesty R2. Sme presvedčení, že pre náš región s nezamestnanosťou nad 20 % je to absolútna nevyhnutnosť. Napriek nižšej cene práce tu nepríde žiaden investor, keďže nemá vybudovanú dostatočnú infraštruktúru,“ argumentoval ďalej.
Podľa neho by sa vláda mala zamerať na rozvoj infraštruktúry nielen na severe, ale aj na juhu Slovenska. Tento región, ktorý má výborné predpoklady na  rozvoj turistického ruchu a tým vznik pracovných príležitostí je už dnes závislý na kvalite a bezpečnosti rýchlostnej cesty R2.
„Rožňava predstavuje vstupnú bránu do Slovenského raja, Slovenského krasu a jaskýň Gombasek, Domica, Ochtinská aragonitová jaskyňa a Dobšinská ľadová jaskyňa, ktoré sú zaradené do Svetového dedičstva UNESCO,“ pomenoval viaceré významné turistické miesta Burdiga.
Argument za výstavbu rýchlostnej cesty podporuje aj štatistika Okresného riaditeľstva policajného zboru Rožňava o nehodovosti, z ktorej  vyplýva, že za sledovaných posledných 5 rokov sa horský prechod Soroška z hľadiska dopravnej nehodovosti zaraďuje medzi najrizikovejšie miesto na medzinárodnom hlavnom ťahu E 571.
„Nejde teda len o ekonomické, ale aj bezpečnostné faktory pre obyvateľov regiónu, ktorí by nemali byť odstavení na vedľajšiu koľaj,“ dodal na záver Burdiga a vyzval vládu, aby v tejto veci aktívne konala.
Záznam z tlačovej besedy, konanej 1. júla v zasadačke Mestského úradu v Rožňave

Dokument – Petičný hárok
Foto & Video: infoRoznava.sk / Michal Valaštek

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery