Arizona na fotkách A. Jirouška

Gemerská knižnica Pavla Dobšinského v Rožňave a fotograf Alexander Jiroušek pripravili pre širokú verejnosť v priestoroch knižnice fotografickú výstavu pod názvom Arizona. Vernisáž spojená s besedou s autorom bude v stredu 22. januára o 16:30. Výstava potrvá do 28. februára.
Alexander Jiroušek sa fotografickej tvorbe začal venovať v roku 1950. Prešiel viacerými žánrovými etapami, venoval sa dokumentárnej, reportážnej, technickej i výtvarnej fotografii, až nakoniec dominantnou sa stala fotografia prírody a architektúry. S fotoaparátom precestoval nielen Slovensko, ale aj viaceré krajiny sveta – Rusko, najmä pohorie Kaukaz, Španielsko, Japonsko, Grécko, Nemecko, Švajčiarsko, Holandsko, Maďarsko, Poľsko, Juhosláviu, Írsko, USA (Minnesota, Arizona) či Juhoafrickú republiku. Výsledkom ciest je bohatý fotografický archív využívaný pri publikačnej i výstavnej tvorbe.
Arizona je štát Spojených štátov amerických. Hlavným a najväčším mestom je Phoenix. Pútavé rozprávanie, množstvo zážitkov, čo všetko predchádzalo tomu, že sa dostal do delegácie slovenskej výpravy, a hlavne fotografie si môžu prísť návštevníci knižnice pozrieť od stredy do konca februára do Gemerskej knižnice P. Dobšinského v čase výpožičných hodín knižnice. Vstup je voľný.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery