Argument.sk pre mladých autorov

Portál Inforoznava.sk dáva priestor mladým, ale všíma si aj iné weby, kde sa snažia mladí autori prezentovať.
V týchto dňoch sme si všimli portál Argument.sk  s podtitulom „magazín o spoločnosti.“ Aj ich stránka je postavená na redakčnom systéme Word Press, ale to nie je jediná spoločná črta: dokonca vo video okne mali v rovnakom čase to isté video – vlastenecký rap dvojice Hudák a Bene.
„Naša stránka nemá žiadne tematické obmedzenie. Chceme hovoriť o všetkých oblastiach spoločenského života, ktoré nás niečím upútajú. O aktuálnych problémoch i vrátiť sa do minulosti,“ – aj takto predstavujú túto zaujímavú stránku jej mladí autori
Zakladateľ portálu Andrej Sarvaš nám dnes okrem iného napísal: „Som nesmierne rád, že ste si nás všimli, že nás postupne ľudia objavujú. Vaša ponuka na spoluprácu ma samozrejme veľmi teší a určite ju radi prijmeme.“
Ako ďalej uviedol, po zlých skúsenostiach s iným mládežníckym portálom, kde sa začali objavovať „články, ktoré sú tichou podporou Tisovho režimu“, chcú pre svoj nový portál „pribrať do tímu ešte pár ľudí“, o ktorých budú vedieť viac a budú poznať ich názorové spektrum.
Portál bol vytvorený približne pred mesiacom pre mladých žurnalistov, ktorí majú chuť rozvíjať svoj talent v písaní a vyjadriť svoj názor. Vznikol z iniciatívy dvoch študentov z Piešťan – Andreja Sarvaša študujúceho na UCM v Trnave a Lukáša Valka zo STU v Bratislave.
Autori majú na výber pestrú škálu možností písania – môžu písať o športe, cestovaní, spoločnosti, kultúre, hudbe alebo politike. Nezanedbávajú sa ani poviedky či blogy. Je vytvorená aj video zóna, v ktorej si čitatelia môžu pozrieť napríklad dokumenty, prípadne reportáže.
Stránka nie je zameraná na spravodajstvo, uprednostňujú sa komentáre, fejtóny či reportáže.
Grafická stránka „argumentu“ je na vysokej úrovni, takisto ako aj články a názory mladých autorov. Ak chcete byť jedným z nich, stačí sa nakontaktovať na jedného zo zakladateľov, alebo vyplniť potrebné údaje v sekcii „Vyjadri sa!“.
Odkaz na portál Argument.sk je na našej stránke v hornej lište vpravo.
 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli