Aktuálne: Poslanci sa zídu opäť – mimoriadne a bez kamier!

zastupitelsvo-1.JPGEšte len doznievajú ohlasy na štvrtkové búrlivé zastupiteľstvo, o ktorom informujeme nižšie spolu s video ukážkami z diskusie, a už zvoláva primátor mesta Vladislav Laciak (SMER-SD) ďalšie zasadnutie – tentokrát mimoriadne, teda bez priameho prenosu RVTV. Uskutoční sa už v pondelok 3. decembra od 16-tej hodiny.
Na programe má  „aukčný predaj pozemkov nad areálom autobusovej stanice“a „aukčný predaj pozemkov nad čerpacou stanicou Shell“.
O predaji pozemkov nad autobusovou stanicou, ktoré chcel odkúpiť podnikateľ s nábytkom Jozef Orosz s plánom výstavby Domu nábytku, rokovali poslanci už vo štvrtok, pričom mu predaj neschválili.
O predaji pozemkov nad čerpacou stanicou Shell však nepadla na zastupiteľstve ani zmienka. Oprávnenou otázkou teda je, prečo tak náhle a bez prerokovania na riadnom zastupiteľstve pred kamerami i občanmi zvoláva primátor ďalšie rokovanie o predaji majetku mesta?
Podľa Rokovacieho poriadku Mestského zastupiteľstva má primátor možnosť zvolať mimoriadne zasadnutie „na prerokovanie závažných úloh, alebo ak o to požiada aspoň jedna tretina poslancov, alebo petíciou skupina obyvateľov Rožňavy v počte 20 % všetkých oprávnených voličov, a pri slávnostných príležitostiach“.
Počet oprávnených voličov v Rožňave pri posledných komunálnych voľbách, konaných  práve pred rokom, bol 15.458, z čoho 20 % predstavuje 3.092 voličov. Volieb zastupiteľstva sa vtedy zúčastnilo 6.103 voličov a volieb primátora 6.212 voličov.
V 19-člennom zastupiteľstve má strana SMER-Sociálna demokracia (SMER-SD) a Strana maďarskej koalície (SMK) po 5 poslancov, spoločnú 11-člennú koalíciu dopĺňa nezávislý poslanec a zastupca primátora František Kardoš.
Poslanci koalície SMER-SD a SMK:
NEKA: František Kardoš, SMER-SD: František Focko, Peter Džačár, Arpád Kavečanky, Katarína Kopecká, Dušan Pollák SMK: Dezider Bánes, Arpád Laco, Peter Soldos, Erika Szabadosová, Terézia Váradiová
© Inforoznava.sk
Zloženie poslaneckého zboru v Rožňave podľa jednotlivých volebných obvodov nájdete tu.
Rokovací poriadok mestského zastupiteľstva nájdete tu.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery