Aktivisti spustili petíciu

Občianski aktivisti  „Za krajšie Podhradie“ spustili v týchto dňoch petíciu.
Po vyzbieraní dostatočného počtu podpisov plánujú vyzvať obecné zastupiteľstvo /OZ/, aby prijalo uznesenie, ktoré pre nové volebné obdobie zníži počet poslancov zo súčasných 9 na 7. Návrh, podporený petičnými hárkami, plánujú predložiť na najbližšom zasadnutí OZ.
Obdobná iniciatíva vznikla pred pár mesiacmi aj v Rožňave a treba zdôrazniť, že ani po dostatočnej argumentácii a deklarovaní všetkých pozitív návrhu (okrem samotného šetrenia verejných financií) sa mestskí poslanci okrem ignorovania vôle občanov na nič iné nezmohli.
Pripomíname, že o návrhu môžu hlasovať poslanci aj na základe návrhu z vlastných radov. Toto sa už udialo na ostatnom zasadnutí OZ, kde  bol ale návrh poslanca Júliusa Ferenca zamietnutý. Okrem neho samotného nikto nehlasoval za návrh.
Ako teda chcú občianski aktivisti zmeniť názor predstaviteľov obce na preriedenie vlastných radov, nevedno. Ako vidieť na príklade mesta Rožňava, kde nie je vôľa, tam nestačia ani podpisy obyvateľov.
Zákon o obecnom zriadení č. 369/1990 zb. takúto zmenu povoľuje vykonať najneskôr 65 dní pred konaním volieb. Či sa táto iniciatíva neminie účinkom a  či ešte bude zvolané zasadnutie OZ, aby sa týmto návrhom mohlo ešte zaoberať, zatiaľ nie je známe.
Petičný výbor tvoria:
Kristián Baffi, Rožňavská 5, 049 41, Krásnohorské Podhradie
Ing. Zita Lázárová, Lipová 131,  049 41, Krásnohorské Podhradie
Szilvia szaniszlóová, Mierová 449, 049 41, Krásnohorské Podhradie
Štefan Garbaš ml., Lipová 140, 049 41, Krásnohorské Podhradie.
Ak sa s ich návrhom stotožňujete, budete mať možnosť v nasledujúcich dňoch pripojiť svoj podpis pod petíciu.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli