25-ročný trest pre recidivistu

Odvolací senát Krajského súdu v Košiciach potvrdil dnes na verejnom zasadnutí 25 rokov odňatia slobody pre 53-ročného recidivistu Vladimíra G. z Rožňavy.
Trest za návod na zločin lúpeže vykoná v ústave na výkon trestu so stredným stupňom stráženia. TASR informovala Marcela Gálová, hovorkyňa Krajského súdu v Košiciach.
„Rožňavčanovi, ktorý bol v minulosti už dvakrát súdne trestaný za lúpež, hrozilo odňatie slobody na doživotie, s prihliadnutím na okolnosti prípadu súd mu uložil mimoriadne znížený trest v trvaní 25 rokov,“ dodala.
V prípade jeho spoluobžalovaného Ladislava D. krajský súd zrušil rozsudok vo výroku o treste a znížil mu uložený súhrnný sedemročný trest na samostatný vo výške tri a pol roka so zaradením do ústavu na výkon trestu s minimálnym stupňom stráženia. Rozsudok je právoplatný.
„K lúpeži došlo 17. januára 2006 o 17.00 h vo vestibule autobusovej stanice v Rožňave. Na olúpení Štefana C. sa okrem Vladimíra G. a Ladislava D. zúčastnili aj ich ďalší dvaja komplici, ktorí už boli právoplatne odsúdení,“ uzavrela Gálová.
Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery