Neviete koho voliť? Otestujte sa!

Občianske združenie (OZ) KohoVolit.eu spustilo 27. februára dva názorové testy k predčasným voľbám do slovenského parlamentu. „Počas týždňa si ich vyskúšalo už viac ako 26.000 voličov,“ uviedol dnes pre TASR tlačový hovorca OZ Kamil Gregor.

Podľa zakladateľa združenia Michala Škopa užívateľ testu ako keby sedel priamo v parlamente a hlasuje ako poslanci. Oba testy sú na internetovej stránke test.kohovolit.eu

V prvom môže potenciálny volič odpovedať na 32 otázok týkajúcich sa rôznych tém od daní cez zdravotníctvo až po Európsku úniu. Následne test ukáže, ako sa jeho odpovede zhodujú s názormi jednotlivých strán a ktorá strana je mu najbližšie.

V druhom teste si možno vyskúšať hlasovanie o 21 skutočných zákonoch prerokovávaných v parlamente počas končiaceho sa skráteného volebného obdobia. Výsledok ukáže, ktorí poslanci hlasovali podobne, čo môže pomôcť pri udeľovaní preferenčných hlasov.

„Chceme, aby ľudia mali príležitosť rozhodovať sa nielen podľa bilboardov, ale podľa skutkov jednotlivcov a politických strán. Aby zistili, ktoré strany najviac zastupujú ich názory,“ zdôvodnil Škop.

Zároveň dodal, že v Českej republike robí voličský test päť až desať percent voličov, v Holandsku takmer polovica, v Nemecku zhruba tretina. Voličské testovanie robí OZ na Slovensku už po piaty raz.

Ilustračné foto: Volby.net

4 Komentáře k "Neviete koho voliť? Otestujte sa!"

  1. dobry testik, hlavne pre tych co necitaju programy, hlavne ten prvy….ja som sa zhodol hlavne s sas a obycajnymi

  2. Ten prvý testík je super, mne vyšlo že ma najviac zastupuje KDH, ho ale test neobsahoval najdôležitejšiu otázku – Odluka cirkvi od štátu, a tu by to zásadne „premiešalo karty“ a už by ma asi nezastupovali. Ináč túto otázku by som tam osobne rád navrhol a tu by sa zistilo kolkým Luďom vadí že cirkev „darmožráči“ z našich peňazí. Ak je niekto veriaci, nech si “ vieru zaplatí“ a nech to nejde na úkor nás všetkých

Zanechať komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.


*