Zvolili iba siedmich z jedenástich

V piatok popoludní sa v Rožňave konal okresný snem strany SMER-Sociálna demokracia. Na programe mal okrem iného aj voľbu nového okresného vedenia.
Okresná rada strany SMER-SD má v okrese celkom 11 členov a snem ich volí na návrh predsedu okresnej organizácie. Tým je poslanec Národnej rady SR a zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja Ing. Ján Babič.
Právo podávať návrhy na členov Okresnej rady majú aj členovia strany prítomní na sneme. Podľa nášho zdroja spomedzi delegátov snemu, schválili len sedem členov okresného vedenia, ďalší štyria navrhnutí kandidáti nezískali potrebnú väčšinu hlasov delegátov.
Medzi schválenými by mal byť aj primátor Rožňavy MUDr. Vladislav Laciak.
Do konca júna sa musí snem zvolať opäť, aby delegáti dovolili chýbajúce 4 miesta v Okresnej rade, ktorá je najvyšším výkonným orgánom okresnej organizácie. Na návrh okresného predsedu schvaľuje kandidátov na poslancov obecných zastupiteľstiev, starostov a primátorov.
Ten svoj návrh predkladá po konzultácií s krajským predsedom. Na svoj post je okresný predseda menovaný a odvolávaný predsedníctvom strany.
Foto: Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery