Zorganizovali prímestský tábor pre deti

Mladí animátori a dobrovoľníci z Domky – Združenia saleziánskej mládeže, stredisko Rožňava, už po siedmykrát zorganizovali minulý týždeň Expanziu. Pod týmto názvom sa skrýva externý prímestský tábor, určený predovšetkým pre deti vo veku od 6 do 15 rokov.
Informovala nás o tom Mariana Michalková.
Podujatie prebiehalo tretí augustový týždeň na multifunkčnom ihrisku na rožňavskom sídlisku Juh. Hlavným organizátorom bol v tomto roku animátor Ján Dunka:
„Je to vlastne moja prvá skúsenosť s prípravou niečoho takýchto rozmerov. Neviem povedať, či to bolo náročné, či ľahké. Jednoducho, aj keď sa vyskytli problémy, vďaka veľmi dobrému animátorskému tímu sa rýchlo vyriešili – bežalo to ako švajčiarske hodinky,“ uviedol.
IMG_3987
Vedúci tábora prizvali aj dve animátorky z iných stredísk Domky, Peťu Kleimanovú a Niku Mihalčinovú.
„Tento tábor bol totálne odlišný od našich táborov. Nielen programom, ale aj počtom detí – bolo to tu také rodinnejšie. Inak veľmi obdivujeme všetkých, ktorí pokračujú v saleziánskom duchu aj po odchode saleziánov,“ povedali o svojom pobyte u nás.
Program bol veľmi pestrý a flexibilný. Účastníci mali možnosť zahrať si nielen tradičné hry či zúčastniť sa futbalového turnaja, ale aj vydať sa na stopovačku po meste i na výlet do Betliara, alebo otestovať svoju kreativitu počas tvorivých dielní.
IMG_4821
„Čo bolo najlepšie na celom tábore? No celý tábor!“ povedal Luki Topor, jeden z účastníkov, a pokračoval: „Jednoducho všetko. Animátori, srandovné hry, užili sme si kopec zábavy.“
Expanzia bola realizovaná aj vďaka podpore samosprávy mesta Rožňava, projektu KomPrax, Ministerstvu školstva, vedy, výskumu a športu SR a STEFE SK, a. s.
IMG_4917
Foto: Domka Rožňava

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery