Založili Klub primátorov Rožňavy

V utorok sa uskutočnilo ďalšie zo série stretnutí v rámci prebiehajúcich osláv Dni mesta, tentokrát s bývalými primátormi. 
Presnejšie povedané, ako je to uvedené na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk, šlo o  novinku v podujatiach, „neformálne diskusné stretnutie súčasného primátora mesta MUDr. Vladislava Laciaka s bývalými predsedami MsNV a bývalými primátormi mesta.“
Ako sa tam ďalej uvádza, „Margita Bradovková, Ing. František Kardoš a Karol Katrenics, to sú tí, ktorí pozvanie nielen prijali, ale sa ho aj zúčastnili.“  Primátor im oodvzdal pamätnú plaketu a zároveň založili Klub primátorov mesta Rožňava. Za jeho čestnú predsedníčku zvolili Margitu Bradovkovú.
Tá bola poslednou predstaviteľkou mesta počas komunistického režimu, abdikovať musela krátko po Nežnej revolúcii začiatkom roku 1990. Režim funkcie v štáte obsadzoval dosadením, resp. formálnou voľbou v poslaneckom zbore po odsúhlasení lojálnych ľudí v príslušných orgánoch komunistickej strany.
Stretnutia a založenia Klubu primátorov Rožňavy sa nezúčastnili ďalší dvaja bývalí primátori mesta, Imrich Ondréšik – prvý slobodne zvolený primátor Rožňavy a István Mátyus.
Klub primátorov Rožňavy:
1984-1989 Margita Bradovková, predsedkyňa Mestského národného výboru v Rožňave
1990-1994 Imrich Ondréšik, primátor mesta
1994-1998 István Mátyus, primátor mesta
1998-1998 Karol Katrenič, primátor mesta
1998-2006 František Kardoš, primátor mesta
2006-2010 Vladislav Laciak, primátor mesta
Ilustračné foto: Roznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery