Zajtra môže byť všetko inak

Ako to urobiť, aby bol človek dobrý, slušný, plnil si povinnosti a pritom sa nebál naplno žiť. To je otázka, ktorú si kladie JÁN SUCHÁŇ. Mnohí ho poznajú najmä vďaka rozhlasovému éteru, v ktorom sa už roky pravidelne prihovára svojim poslucháčom.
Rímskokatolícky kňaz, milovník tenisu a priateľ kultúry si získal sympatie ľudí i svojimi liberálnymi postojmi. Viera ho vedie k úprimnosti k sebe samému a k odvahe bojovať.
Bol pre vás dôležitý moment, keď ste vstúpili do sveta médií?
Áno, bol to dôležitý moment. Dovtedy som mal skúsenosť, že ľudia chodia do chrámu, nie opačne. Vyrastal som v prostredí, kde bolo samozrejmé ísť v nedeľu do kostola.
Ako vás objavili?
Vtedy, po roku 1989, keď sa všetko začalo otvárať a vznikali nové komerčné médiá, som pôsobil v Lamači. Navštívil ma Dado Nagy, prichádzal od Andyho Hryca a Ľuboša Machaja s otázkou , či by som pre Rádio Twist mal chuť pripravovať nedeľné zamyslenia. Bola to výzva. Pár televíznych vstupov som už absolvoval aj predtým, ale toto bolo niečo iné. Priznám sa, že po prvý raz, keď som sedel v štúdiu, som sa spotil. Ale nabral som odvahu s vedomím, že keby prví apoštoli mali k dispozícii takú techniku ako my dnes, že by to na ohlasovanie evanjelia využili.
Celý rozhovor si môžete prečítať kliknutím sem
Foto: Sme.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery