Začínajú spríjemňovať Póschovu záhradu

Občianske združenie Otvor dvor začína v septembri v rámci projektu PÓSCH REVITAL dlhodobú akciu na skultúrnenie Póschovej záhrady v Rožňave. Cieľom je zrealizovanie predstavy tohto miesta ako multifunkčného priestoru, ktorý bude slúžiť na športovanie, oddych, na trávenie spoločných chvíľ rodín či priateľov.

Za celým nápadom a napísaním značnej časti žiadosti o grant stojí Slavo Gál, ktorý nedávno inštaloval knižnicu z prerobenej telefónnej búdky vo vstupnej hale Nemocnice sv. Barbory v Rožňave.
Občianske združenie Otvor dvor získalo finančné prostriedky na niekoľko aktivít, ktoré by mali priniesť do parku život – ľudí, ktorí sa tam chcú stretávať a využívať celý priestor spolu so svojimi blízkymi a priateľmi.
Všetky činnosti združenia budú robené v spolupráci s rožňavskou samosprávou tak, aby do júna budúceho roku boli splnené požiadavky projektu a zároveň aj uznesenia mestského zastupiteľstva, ktoré zaviazalo mestský úrad sfunkčniť fontánu a očistiť sochu.
Jedným z hlavných poslaní celého projektu je ponúknuť obyvateľom mesta možnosť zúčastniť sa na všetkých etapách revitalizácie parku – či už nápadmi, pripomienkami, radami alebo osobnou účasťou. Výsledkom má byť trvaloudržateľný priestor parku, v ktorom bude môcť svoj voľný čas tráviť čo najviac ľudí pri čo najrôznejších činnostiach.
Začínajú prvý septembrový víkend (6. a 7.) od 9-tej hodiny, kedy si chcú povedať, čo ich v rámci PÓSCH REVITAL čaká a popri tom chcú poupratovať celý park, odburinia bazén a dohodnú sa na realizácii ďalších krokov, ktoré budú nasledovať na jar, akonáhle to dovolí počasie.
Účasť prisľúbil aj vicemprimátor Peter Marko, ktorý vysvetlí, čo samospráva plánuje v parku budúcu jar.
Náradie bude k dispozícii vďaka Technickým službám, každý si však môže priniesť vlastné, k dispozícii bude aj kontajner. Organizátori sa postarajú aj o občerstvenie, privítajú však „kreatívnu spoluúčasť“.
V prípade dažďa v sobotu sa stretnutie uskutoční v nedeľu.
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery