Začala sa predvolebná kampaň

ROŽŇAVA – Doplňujúce voľby primátora v Rožňave sa uskutočnia v sobotu 27. októbra. Od polnoci z utorka na stredu 10. októbra začala oficiálna predvolebná kampaň, ktorá sa skončí 48 hodín pred samotnými voľbami tzv. predvolebným moratóriom, počas ktorého už je propagácia kandidátov zakázaná.
Voľby bude riadiť Mestská volebná komisia v zložení z r. 2010, ktoré platí počas celého štvorročného volebného obdobia: predsedkyňa Ing. Iveta Gresa (Strana maďarskej komunity), podpredseda Miroslav Tóbis (Hnutie za demokraciu), členovia RNDr. Štefan Jančovič (Kresťanskodemokratické hnutie), Ján Fehér (Ľudová strana – Hnutie za demokratické Slovensko), Ing. Peter Čief (Most-Híd), Zoltán Farkas Bene (Občianska konzervatívna strana), Beata Kónyová (Rómska iniciatíva Slovenska), Ľubomír Takáč (Sloboda a Solidarita), Viera Chromá (Slovenská kresťanská a demokratická únia – Demokratická strana), Melánia Fehérová (Slovenská národná strana), Ing. Ján Tomášik (SMER – sociálna demokracia), Iveta Soltészová (Strana rómskej koalície – SRK), Alena Temešiová (Strana Sociálnej Solidarity), Ján Bartko (ÚSVIT) a Helena Šujanská – zapisovateľka.
Mestská televízia RVTV pripravuje predvolebné debaty kandidátov, uskutočnia sa vždy s trojicou z nich. Najprv v utorok 16. októbra (Katrenics, Kováč a Ocelník) a potom v utorok 23. októbra (Burdiga, Kuhn a Capák), zakaždým v rovnakom čase – od 18-tej hodiny.
Ako informovala prostredníctvom tlačovej správy Alžbeta Palcsóová, poverená konateľka mestskej televízie, počas relácie budú môcť diváci telefonicky klásť kandidátom otázky, na ktoré budú odpovedať v jej závere. Zabezpečené je aj hlasovanie prostredníctvom SMS o tom, ktorý kandidát si získal najväčšiu dôveru divákov. Výsledky hlasovania budú zverejňované priebežne.
V deň volieb (27. 10.) pripravuje RVTV od podvečerných hodín priamy prenos a internetové vysielanie o priebehu volieb v slovenskom a maďarskom jazyku.
Katrenics, Ocelník aj Burdiga otázky ignorovali
My sme všetkých šiestich kandidátov oslovili s našimi šiestimi redakčnými otázkami. Ich odpovede nájdete v autorskej rubrike Rozhovory v článku Šesť otázok pre šesť kandidátov.
1. Koho ustanovíte na post prednostu Mestského úradu a koho spomedzi poslancov na post svojho zástupcu, ak budete zvolený za primátora?
2. Ste za personálny audit na mestskom úrade, prípadne aj v mestských spoločnostiach?
3. Zasadíte sa, aby boli zachované priame prenosy z rokovania zastupiteľstva bez ohľadu na ďalšiu existenciu mestskej televízie?
4. Požiadate zodpovedných (aj bývalých) pracovníkov mesta o náhradu aspoň časti škody v prípade, ak bude musieť samospráva zaplatiť pokutu z Úradu pre verejné obstarávanie?
5. Navrhnete poslancom zrušiť uznesenie, ktorým v minulosti schválili odmenu za priemyselnú zónu pre ex primátora Vladislava Laciaka a vyzvete ho, aby ju vrátil do rozpočtu mesta?
6. Sympatizujete s aktivitami Mariána Kotlebu, lídra Ľudovej strany Naše Slovensko, pod hradom Krásna Hôrka?
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery