Zabavte sa históriou Gemera a vyrazte si medailu

Dvadsiateho mája sa môžu Rožňavčania preniesť do časoch minulých a spoznávať históriu Gemera. O deviatej hodine sa pre nich otvoria brány areálu  Baníckeho múzea v Rožňave, kde sa uskutoční už druhý ročník Andrássyho dňa.
Podujatie sa koná pod záštitou predsedu Košického samosprávneho kraja Zdenka Trebuľu (SMER-SD) a v spolupráci so Združením Slovenskej železnej cesty a Združením baníckych spolkov a cechov Slovenska.
Podujatie, ktoré Banícke múzeum v Rožňave pripravuje v rámci 12. ročníka Nocí múzeí a galérii, prináša pre návštevníkov zaujímavý program vrátane sprístupnenia Historickej expozície – prezentačného múzejného depozitára a prezentáciu významných exponátov zo zbierok múzea súvisiacich s rodinou Andrássyovcov.
Program ďalej zahŕňa banícky sprievod v dobovom oblečení, ukážky umeleckého kováčstva, banskej osvetľovacej a meracej techniky, razenie medailí či prezentáciu dobových účesov zo začiatku 20. storočia.
Pre deti, ale aj dospelých, sú okrem náučných prednášok pripravené tvorivé dielne, zamerané na rod Andrássyovcov a železnú cestu. Slávnostnú atmosféru umocní počas celého dňa banícka dychovka z Dobšinej.
Neskôr, v podvečerných hodinách, sa o dobrú náladu postará ľudová hudba Maroša Rusňáka z Rožňavy.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery