Z policajného zápisníka

800PX-~1V utorok o 21,15 hod. viedol 26-ročný Marcel H. z Krásnohorského Podhradia osobné motorové vozidlo zn. Škoda Felícia Combi v smere od obce Krásnohorské Podhradie do Rožňavy, pričom s vozidlom zišiel mimo vozovku vpravo.
Vykonanou dychovou skúškou bolo preukázané, že v čase dopravnej nehody mal v jednom litri vydychovaného vzduchu najmenej 1,27 mg etanolu, hoci bol za obdobný čin spáchaný pod vplyvom návykovej látky v predchádzajúcich 24 mesiacoch postihnutý a to rozhodnutím Okresného dopravného inšpektorátu PZ v Rožňave zo dňa 09.10.2009, ktorým mu bola uložená sankcia zákazu činnosti viesť motorové vozidlá na dobu 30 mesiacov.
Marcel H. bol obvinený z prečinu marenia výkonu úradného rozhodnutia a prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky a bol umiestnený v cele policajného zaistenia.
 
Doposiaľ neznámy páchateľ včera okolo obeda na ceste vedúcej na kopec Uhorná v katastri obce Krásnohorské Podhradie rozbil sklo predných pravých dverí vozidla zn. Citroen C5 a z vozidla odcudzil dva mobilné telefóny, čím majiteľovi z Lučenca vznikla škoda 280,-€ a firme zo Zlatých Moraviec škoda 240,-€. Ďalej z vozidla odcudzil kabelku s osobnými dokladmi, dvomi bankomatovými kartami, peňaženkou s finančnou hotovosťou 60,- €, kozmetikou, zväzkom kľúčov a diárom ku škode (230,-€) 35-ročnej Martiny z Tisovca.
Poškodením vozidla vznikla majiteľovi škoda 250,-€. Na vypátranie páchateľa bol použitý služobný pes, ktorý stopu z miesta činu sledoval asi 1 km smerom do rómskej osady v Krásnohorskom Podhradí, kde ju bez kladného výsledku ukončil.
Informácie nám poskytla hovorkyňa KR PZ SR v Košiciach Jana Demjanovičová.
Ilustračné foto: Wikipedia.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli