Whisky a jeho cesta po Južnej Amerike

Magické Peru, venezuelské pobrežie aj divoký Caracas, prechod Ánd z Bolívie do Chile, kedy bolo v izbe mínus 27 stupňov, bolívijské kokové plantáže, cesty zablokované rebelmi, kvôli ktorým musel Whisky neplánovane cestovať z Peru do Bolívie lietadlom, údajne najnebezpečnejsia cesta sveta z La Pazu do Amazónie, či 300 kilometrový prechod cez najväčšiu solnú púšť na svete Salar de Uyuni.
Témou tretieho posedenia, na ktorom Whisky, spevák kapely Slobodná Európa, premietne fotografie, porozpráva zážitky a odpovie na vaše otázky, bude Južná Amerika. Uskutoční sa vo štvrtok 11. septembra o 20-tej hodine v rožňavskom Larsen bare (Námestie baníkov 2).
Whisky sa po dlhých rokoch cestovania po odľahlých kútoch piatich kontinentov rozhodol vytiahnuť na svetlo sveta zážitky a fotografie zo svojich výprav. Na svojich cestách navštívil 58 krajín, v ktorých sa zameriaval najmä na odľahlé oblasti s atraktívnymi prírodnými scenériami, zachovalými pôvodnými etnikami a kultúrami, bez turistického ruchu, ktoré často preskúmaval na motorke, na ktorej prešiel po cestách – necestách viac ako 20 000 km.
Za všetky oblasti, ktoré navštívil môžeme len tak námatkovo spomenúť napríklad Indiu, ktorú navštívil 13 krát, či Nepál, kde niekoľkokrát sám bez nosíčov absolvoval pešie pochody cez Himaláje, dlhé viac ako 500 km, cez sedlá vo výškach viac ako 55OO m.n.m., a tiež Venezuelu, Laos, Indonéziu,Vietnam, Borneo, Srí Lanku, Peru, Andamanské ostrovy, Sumatru, Austráliu, Čínu, Bolíviu, Filipíny, Afganistan, Kambodžu, Sulawesi, Chile, Maroko, Ladakh, Togianské ostrovy, Sikkim a mnohé ďalšie.
Jeho dlhoročné skúsenosti filmového kameramana naznačujú profesionálnu úroveň fotografií. Whiskyho cestovateľské kino sa uskutoční v mnohých slovenských mestách formou posedení, na ktorých spevák osobne premietne fotografie a porozpráva zážitky z jednotlivých výprav. Priestor dostanú samozrejme aj otázky divákov.
Foto: Archív infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery