Vyše tritisíc podpisov pre Amaliu!

ROŽŇAVA – Po tom, čo sme ako prví informovali o akútnej situácii v Domove sociálnych služieb (DSS) Amalia v Rožňave, ktorý chce krajská samospráva zrušiť a začleniť pod Domov dôchodcov Subsidium – organizačná zložka DSS Jasanima pre mentálne postihnutých v areáli nemocnice, roztrhlo sa vrece s reakciami na tento dovtedy tajený zámer.
Najmä zo strany širokej verejnosti, ktorá toto zariadenie už roky vníma ako čosi, čo pozitívne prezentuje svojimi aktivitami nielen mesto ale aj celý región. Tú podchytili svojou iniciatívou dvaja poslanci Mestského zastupiteľstva v Rožňave, Radoslav Kovács (Nez.) a Matúš Bischof (OKS), ktorí s pomocou rodičov detí z Amalie a s ďalšími priaznivcami vyzbierali za krátky čas vyše tritisíc podpisov pod petíciu za zachovanie DSS Amalia. Informujú o tom na svojej facebookovskej stránke.
Poslanci krajského zastupiteľstva budú o budúcnosti rožňavskej Amalie rozhodovať na svojom rokovaní už v pondelok 22. októbra v bode číslo 8 „Optimalizácia siete sociálnych služieb poskytovaných zariadeniami v zriaďovateľskej pôsobnosti Košického samosprávneho kraja – 3. etapa“.
Rožňavský volebný obvod (okres) zastupuje v Zastupiteľstve Košického samosprávneho kraja (KSK) pätica poslancov – podpredseda KSK Ján Szöllös (SMK), poslanec parlamentu Ján Babič (Smer-SD), primátor Dobšinej Karol Horník (Smer-SD), starosta Slavošoviec Štefan Bašták (Smer-SD) a podnikateľ Gejza Milko (ĽS-HZDS, SZS).
Dvaja z nich, Karol Horník a Ján Babič, poskytli nášmu portálu svoje vyjadrenie k tomuto zámeru, zvyšní traja vrátane podpredsedu KSK na otázky nereagovali.
Text petície:
Predseda Košického samosprávneho kraja JUDr. Zdenko Trebuľa
Úrad Košického samosprávneho kraja, Námestie Maratónu mieru 1, 042 66 Košice
V Rožňave 24.9.2012
My, dolupodpísaní občania,
chceme svojimi podpismi vyjadriť podporu zachovaniu Domova sociálnych služieb Amália a požiadať predsedu Košického samosprávneho kraja o zrušenie rozhodnutia, ktorým sa má DSS Amália zlúčiť s ďalšími zariadeniami sociálnych služieb v meste Rožňava a presťahovať sa do priestorov, v ktorých sídli DSS Jasanima.
Uvedomujeme si zložitú ekonomickú situáciu, v ktorej sa nachádza Košický samosprávny kraj, zriaďovateľ DSS Amália. Sme však presvedčení, že práve v tomto prípade by nemali byť ekonomické dôvody tie najdôležitejšie. Za oveľa podstatnejšie považujeme zachovanie kvality poskytovaných služieb klientom DSS Amália, ktorá bude podľa nášho názoru týmto krokom ohrozená.
Sme presvedčení, že je v silách kompetentných v krajskej i v mestskej samospráve, aby našli iné možnosti zachovania tohto zariadenia a služieb, ktoré poskytuje, minimálne v takej kvalite a rozsahu ako doteraz.
Súvisiace články:
Flinstonovci v Bedrockdance
Babič: Amaliu nepresťahujeme
Horník zrušenie Amalie nepodporí
Bojujú za postihnuté deti z Amálie
Spustili petíciu za zachovanie Amálie
Amaliu pohltí domov dôchodcov
Ilustračné foto: DSS Amalia

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery