Vyhlásili zbierku na sochu grófa Andrássyho

Združenie remeselníkov Gemera a Slovenské národné múzeum – Múzeum Betliar vyhlasujú verejnú zbierku na vytvorenie sochy jedného z najväčších filantropov a podporovateľov umenia, grófa Dionýza Andrássyho (1835 – 1913).
Informovala nás o tom Judita Krajčiová z betliarskeho múzea. Verejnú zbierku môžete podporiť ľubovoľným príspevkom na č. účtu: 1352000000000016077184. Účet je zriadený v OTP banka Slovensko.

Víkendové podujatia v kaštieli Betliar

V piatok 7. augusta o 17-tej hodine sa v galérii predkov Andrássyovského kaštieľa v Betliari uskutoční prednáška „Romy ako Sisi vs. Jej Veličenstvo kráľovná Alžbeta“.
Sisi
V sobotu 8. augusta pozývajú na Druhú noc v múzeu.
„Počas májovej noci múzeí zožali veľký úspech večerné kostýmové a hlavne objaviteľské prehliadky, preto sme sa rozhodli umožniť našim návštevníkom zažiť večer objavov aj počas letných prázdnin,“ spresnila Krajčovičová.

Návštevníci budú mať opäť možnosť v rámci špeciálnych prehliadok s baterkami vidieť aj tie časti kaštieľa, ktoré bežne nie sú sprístupnené. V sprievode kurátorov tak objavia čaro bočných točitých schodísk, uzavretých chodieb či kúpeľní kaštieľa.

V rámci obľúbených prehliadok v historických kostýmoch sa návštevníci dozvedia viac o cestách Jej Veličenstva kráľovnej Alžbety.

V popoludňajších hodinách pre deti pripravili tvorivé dielne, ktoré sú spojené s tematickými prehliadkami kaštieľa. Naši malí návštevníci si budú môcť s pomocou profesionálnej výtvarníčky vyrobiť vejár, aký mala aj kráľovná Sisi.

Foto: SNM Betliar

Staňte sa našimi fanúšikmi na sociálnej sieti Facebook a pozvite aj svojich FB priateľov – kliknite sem
- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery