Vlado Spišiak zahral v zaplnenom A-Clube

dscf8528.JPGVčera o 19-tej koncertoval v Obchodno-kultúrnom centre gitarista Vlado Spišiak. Koncert odohral v absolútne zaplnenom A-Clube divadla Actores v doprovode rožňavských hudobníkov – pozri video a záverečnú klaňačku.


dscf8433.JPGZa klávesami mu sekundoval skvelý Árpi Farkaš, tóny na bas gitare výborne ladil Ľuboš Kopka a rytmus udával Gabi Szabó, ktorý podujatie s neočakávane vysokou účasťou zorganizoval.

dscf8527.JPGNiektorí návštevníci si museli vypočuť produkciu Vlado Spišiak Jazz / Funk Crew z poza otvorených dverí na chodbe. Do improvizovanej sály kaviarne všetci totiž nevošli.

dscf8522.JPGVyše dvojhodinový program s krátkou prestávkou bol vydarenou príležitosťou vypočuť si známe i menej známe songy v atraktívnom hudobnom aranžmán. Jednu dokonca v premiére. Ako nám povedal Vlado, ešte nemá ani názov a tak ju nazval jednoducho New Song.
Aj na tomto podujatí bolo vidieť, že hlad po kvalitnej hudbe je aj v Rožňave, takže mnohí sa hneď pýtali, kedy niečo podobné bude možné vzhliadnuť najbližšie.
Už v apríli zavíta na Slovensko jazzová formácia, vedená bubeníkom Janom Fabrickým, žijúcim roky v zahraničí. Možno sa podarí zaradiť do jeho exkluzívneho medzinárodného turné aj Rožňavu. Viac info tu.
Pred asi pol druha rokom pri návšteve svojej rodiny v Rožňave sa stretol s Gabim Szabó a obaja improvizovane zahrali v tunajšom Jazz Clube s kapelou Sexit – viď. foto celkom dole.

© Inforoznava.sk Text a foto: Belo Hefler Video: Peťo Mihalik

dscf8469.JPGdscf8471.JPGdscf8473.JPG

dscf8517.JPGdscf8548.JPGdscf8560.JPG

Jan Fabrický, Sexit a Gabi Szabó – August 2006, Rožňava, Jazz Club

j-fabricky.JPGj-fabricky-a-sexit.JPGj-fabricky-a-g-szabo-august-2006.JPGg-szabo.JPGpublikum.JPG

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery