Vianočné trhy až do soboty

DSC_0296_resizeVo štvrtok začali v Rožňave 17-te Vanočné trhy, ktoré budú pokračovať do soboty.
Tradičný charakter tovaru má byť podľa oznámenia organizátorov jedno z najdôležitejších kritérií pre výber predajcov.
Ako sa ďalej uvádza na oficiálnej stránke mesta Roznava.sk, cieľom akcie nie je len prezentácia podnikateľských subjektov a možnosť nákupu pre obyvateľov z blízkeho i širokého okolia, ale hlavne snaha o zachovanie tradícií Adventu a priblíženie tvorby ľudových remeselníkov a výrobcov tradičných i netradičných výrobkov.
Podľa oznámenia organizátori pripravili aj „gastrolahôdku“ – typickú zabíjačku, ktorá bude počas všetkých troch jarmočných dní spojená aj s možnosťou ochutnať rôzne tradičné zabíjačkové špeciality. „Chýbať nebude ani obľúbený primátorský grog a medovina,“ stojí na stránke mesta.
DSC_0301_resizeSlávnostné otvorenie Vianočných trhov sa uskutočnilo vo štvrtok predpoludním pod vianočným stromom, kde bude po tieto dni aj živý  „Betlehem“. Deti z folklórneho súboru Haviarik budú spievať vianočné koledy a v programe sa predstavia aj členovia o. z. LAURA a DOMKA.
V piatok 18. decembra vystúpi v programe Koncert pre Anjelov hudobné divadlo EDEN zo Žiliny o 18:00 h. v Divadelnej sále OKC v rámci II. ročníka šnúry benefičných koncertov boja proti AIDS.
Výťažok z koncertu bude venovaný Misii sv. Jána a Centru pre zomierajúcich na AIDS v Barbertone v Juhoafrickej republike.
 
Foto & Video: Inforoznava.sk / Peter Kerekeš, Belo Hefler
 
DSC_0309_resizeDSC_0302_resizeDSC_0304_resizeFILE0005

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery