Veselá Tašizábava na hvezdárni

Zamestnanci a priatelia Gemerského osvetového strediska na piatok 30. mája 2014 pripravujú na rožňavskej hvezdárni celodenné multižánrové podujatie pre deti vo veku od 3 do 14 rokov s názvom Veselá Tašizábava.
„Myslíme si, že slovíčku Tašizábava deti veľmi dobre rozumejú, najmä v našom regióne, keďže projekt TAŠÍKOVO – Rozprávkový Košický kraj beží pod našim gestorstvom už druhý rok,“ hovorí riaditeľka Gemerského osvetového strediska Helena Novotná.
„Projekt je o malom jazvečíkovi menom Taši Malý Gróf, ktorý cestuje po regióne, objavuje jeho krásy či pamätihodnosti a svoje zážitky prerozpráva deťom. Tašíkovo  okrem svojej rozprávkovej podstaty je  v reálnom živote malým mobilným stanovým mestečkom s množstvom tvorivých aktivít a rozprávkových bytostí, kde sa deti nielen zabavia, ale niečo sa aj naučia, či súťažia, tvoria, tancujú, skúmajú, – jednoducho robia niečo veselé, zároveň poučné a zmysluplné,“ dodala riaditeľka H. Novotná, ktorá  je zároveň aj kreatívnou manažérkou Tašíkova.
Tašíkovo vo svojej plnej paráde – ako stanové mestečko – sa už predstavilo na mnohých miestach rožňavského okresu, niekoľkokrát aj v Košiciach,  ale v samotnej Rožňave to bude po prvýkrát. „Mesto Rožňava nebolo súčasťou pôvodného pilotného projektu, ktorého oficiálna časť sa už skončila, ale  v rámci trvalej udržateľnosti je produkcia Tašíkovo zaradená Košickým samosprávnym krajom na niektoré letné top podujatia programu Terra Incognita,“ doplnila informácie Eva Geržová z GOS Rožňava.
O tom, kde všade bude možné stretnúť Tašíkovo okrem už spomenutých podujatí, rozhoduje vedenie Gemerského osvetového strediska.
„Záujem o Tašíkovo je mimoriadne veľký aj v Rožňave, avšak výjazd v plnej verzii je mimoriadne náročná záležitosť, tak na technické, materiálne či personálne zabezpečenie, a preto prichádzame s ponukou Veselej Tašizábavy organizovanej vo vlastnom zariadení, čiže na rožňavskej hvezdárni. Máme obrovský areál so sociálnym zázemím, kde sa deti bezpečne a do sýtosti môžu vyšantiť na čerstvom vzduchu. Čaká ich množstvo nevšedných a kreatívnych aktivít  – tvorivé dielne Šikulkovo, Cverničkovo, Tvoreníčkovo, Hlavolamovo, zábavné a športové stanovištia Vodníkovo a Fitkovo,  Astrokutil, ďalej slnečné pece, astronomické ďalekohľady, pozorovanie Slnka z kupoly hvezdárne, či Fotokútik s kráľovskými kostýmami ale aj Non-stop kino vo vojenskom stane, oddychová  vankúšová zóna na čítanie Tašiho príbehov, ping-pong, jumping a samozrejme nebude chýbať ani diskotéka,“ vymenúva pripravované aktivity Helena Novotná.
Podujatie VESELÁ TAŠIZÁBAVA na rožňavskej hvezdárni sa uskutoční v piatok 30. mája 2014 v čase od 8:30 do 15:00 hodiny. Zvýhodnené vstupné je 0,50 €, prijímajú aj kultúrne poukazy. Pre veľký záujem prosia školy a predškolské zariadenia,  aby sa ohlásili vopred. Informácie: gos@gos.sk, 058/732 36 50.
Ilustračné foto:

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery