V Revúcej lákajú investorov

revuca-00.JPGMesto Revúca ponúka na svojich webových stránkach potenciálnym investorom 11 objektov. Okresné mesto, ktoré má stále veľké problémy s vysokou nezamestnanosťou prevyšujúcou 25 % sa tak snaží prilákať subjekty, ktoré by dali prácu aspoň pár stovkám ľudí.

revuca-05.JPG„Zoznam sme vytvorili v spolupráci s podnikateľmi v meste a Slovenskou agentúrou pre rozvoj investícií a obchodu (SARIO),“ povedala pre portál Inforoznava.sk prednostka mestského úradu Eva Kučeráková.
Medzi ponúkanými objektmi sú napríklad bývalé malé výrobné prevádzky s plochou niekoľko stoviek štvorcových metrov až po veľké haly s rozlohou niekoľko tisíc metrov štvorcových. Najväčším objektom je čiastočne opustená budova na ulici M. R. Štefánika s rozlohou takmer 15 000 metrov štvorcových.
smz-lubenik.JPGV meste a jeho okolí sú iba dve firmy so zamestnanosťou väčšou ako tisíc ľudí – sú to SMZ Jelšava a Slovmag Lubeník. Preto sa mesto Revúca snaží prilákať predajom nehnuteľností väčších investorov, ktorí by zabezpečili zvýšenie zamestnanosti v regióne.
revuca-02.JPGPočet ľudí bez práce sa zvýšil najmä po tom , ako výrobu ukončil závod Ozeta v Tornali. O prácu tam vtedy prišlo 620 ľudí.
© Inforoznava.sk     Juraj Karika redakcia@inforoznava.sk
Foto: Archív Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery