V programe aj diskusia o potrebe divadla a umenia

V nedeľu 9-teho novembra bude v Divadelnej sále Obchodno kultúrneho centra v Rožňave vystupovať bratislavské hudobné divadlo Teatro Wüstenrot s detektívnou komédiou Šialené nožničky.
Ide o hru obohatenú o humor ale aj napätie, o bláznivé situácie ale aj o neočakávané rozuzlenia. Príbehom divákov sprevádza majster kaderníckeho salónu „Šialené nožničky“ Tony Kulma.
Tony je medzi zákazníkmi veľmi obľúbený. Všetko sa však zmení počas vraždy v byte nad salónom. Podozriví sú zákazníci ale i pracovníci. Nájsť vraha sa snaží polícia i samotné publikum. Inscenácia Paula Pörtnera je hraná od roku 1980. Vidieť ju mohli diváci v Chicagu, Montreale, Tel Avive, Londýne, Prahe a mnohých iných mestách, kde mala veľký úspech.
V slovenskom prevedení hrajú Peter Kočiš (alebo Marcel Ochránek), Karin Olasová, Marek Majeský, Jana Valocká (alebo Lucia Vráblicová), Dušan Szabo, Juraj Hrčka (alebo Erik Peťovský).
Predstavenie si môžete pozrieť o 19-tej hodine.

Noc poetiky a humoru v Actorese

V sobotu 15-teho novembra pripravuje rožňavské Mestské divadlo Actores pre záujemcov noc plnú poetiky a humoru pod názvom Noc divadiel. Podujatie sa uskutoční v Divadelnej sále.
Na 19-tu hodinu je pripravená repríza predstavenia na motívy diela Alfreda Hitchcocka 39 steps. O 21-vej hodine a 30-tej minúte je naplánovaná monodráma Oné man o hľadaní identity (ne)jedného muža. V inscenácií účinkuje Jozef Komiňák (Akadémia umení Banská Bystrica).
Diskusia o (ne)potrebnosti profesionálneho divadla a umenia v malom provinčnom meste (20. rokov divadla Actores) sa uskutoční v kaviarni A-Club o 22-hej hodine a 30-tej minúte pod rovnomenným názvom Divadlo v provinčnom meste. Diskusia prebehne v spolupráci s OZ Otvor dvor.
Na svoje si prídu v novembri aj detskí diváci. V nedeľu 16-teho o 15-tej hodine sa odohrá v hlavnej sále detská hra Pipandelo. Ide o muzikálovú rozprávku na motívy Márie Ďuríčkovej. Príbeh je o hlúposti, pýche či láske.
Hra so sebou nesie didaktický charakter. Učí deti, že bez vzdelania a slušnej výchovy sa v živote nedá uspieť. Scenár vznikol na motívy troch rozprávok Márie Ďuríčkovej (Jasietka, Nie je škola ako škola a Veštec).
Ilustračné foto: Archív infoRoznava.sk
SÚVISIACE ČLÁNKY: Rožňavské radiály robia dobré meno mestu

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery