V nemocnici volajú o pomoc!

nemocnica-1.JPGO situácii v rožňavskej nemocnici sme vždy priniesli správy ako prví a zdá sa, že aj jediní otvorene a bez prikrášľovania. Teraz sa nám ozvali samotní zamestnanci, ktorí nám za to ďakujú a vyzývajú nás, aby sme o situácii písali ďalej otvorene a pravdivo.
Ako v liste uvádzajú, vyšiel síce nedávno článok v Gemerskom Korzári o tom, ako sa tam nič nedeje, ale podľa nich sa v nemocnici aktuálne deje toho „tak veľa, že nikdy sa toľko nedialo“. V liste sa ďalej uvádza, že „lekári, sestry a iní zamestnanci volajú o pomoc,“, ale nikto ich nepočúva.
„Situácia v nemocnici je výrazne vyhrotená vo vzťahu k riaditeľovi, búria sa všetci do jedného,“ uvádzajú doslova a spresňujú, že o situácii „vedia všetci, aj na vyššom územnom celku, vie to aj župan (Zdenko Trebuľa, SMER-SD), vie to aj predsedníčka predstavenstva (Rozália Múdra, SMK), ale všetci majú jedno spoločné – sú riaditeľoví kamaráti.“
Pýtajú sa, či nikomu nevadí, že 600 zamestnancov prichádza o nemocnicu a prácu, kde sú „zodpovední za túto nemocnicu“ a dokedy budú „pracovať v dusnom prostredí, kde vládne prenasledovanie, perzekúcia, ponižovanie a klamstvo.“
„Roky sa nekúpili prístroje, roky sa nič neopravilo,“ píšu ďalej a upozorňujú na pokles počtu lekárov z pôvodných 90 na súčasných sotva 60. Podľa nich odchádzajú, „pretože sa nedá ďalej takto robiť a znášať správanie a politiku Vladimíra Langera“ (gen. riaditeľ nemocnice).
„Všetci zamestnanci voláme o pomoc, ale nikto nesmie nič verejne povedať, pretože vyletí,“ konštatujú v liste ďalej a sarkasticky upozorňujú, že nemocnici nie sú potrební vysokoškolsky vzdelaní ľudia, aby neprišli na to, „kam odchádzajú všetky peniaze od sponzorov, od firiem a peniaze za rôzne služby“.
Kontrolné orgány vraj nechcú nič vidieť, pretože župan chráni riaditeľa. „Je to vôbec možné, je toto možné v jednej nemocnici v roku 2007, keď sme 18 rokov po Nežnej revolúcii, kde ešte sa kryje takýto klientelizmus a korupcia? Dokedy ešte? Voláme o pomoc, ale anonymne,“ píšu na záver.
Redakcia Inforoznava.sk na žiadosť autorov listu mená neuvedie, poznajúc stav v rožňavskom špitáli z rôznych ďalších zdrojov však považujeme za správne informovať o jeho obsahu verejnosť.
Samozrejme, vyžiadame si stanovisko vlastníka nemocnice – Košického samosprávneho kraja a nepochybne dáme priestor na vyjadrenie aj samotnému riaditeľovi Vladimírovi Langerovi, ak prejaví o to záujem.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli