V Betliari chystajú majáles spojený s remeselným trhom

V sobotu 30. apríla a v nedeľu 1. mája sa bude v areáli parku pred kaštieľom v Betliari konať 2. ročník majálesu. Tohto roku to bude podujatie dvojdňové, spojené s kvetinovým a remeselníckym trhom.
Pred zimnou záhradou kaštieľa budú mať návštevníci možnosť obdivovať a zakúpiť si kvety, letničky, okrasné dreviny na skrášlenie svojich záhrad, terás a balkónov.
Pod magnóliou budú remeselníci z okolia aj zo zahraničia vystavovať svoje výrobky a predvádzať tradičné techniky ľudových remesiel.
1. mája je vstup do kaštieľa bezplatný a trvanie prehliadky nie je časovo obmedzené. Návštevníci si voľne a svojím tempom budú môcť pozrieť stále expozície.
O 15-tej hodine sa pri bufete pred kaštieľom predstaví hudobná skupina RETRO MUSIC BAND, ktorá hrá výlučne na akustických nástrojoch a má v repertoári melódie 20. – 50. rokov minulého storočia, americké tradicionály, svetové evergreeny v štýle foxtrot, swing, cha-cha, Osvobozeného divadla (Ježek, Voskovec, Verich) a bardov slovenského tanga G. Dusíka a F. K. Veselého.
V sobotu 30. apríla je kaštieľ otvorený od 9.30 do 16.30 hodiny (posledný vstup do kaštieľa je o 15.30 h.) a v nedeľu 1. mája od 9.30 do 18.30 hodiny (posledný vstup o 17.30 h.)
Zdroj: SNM – Múzeum Betliar

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli