“Úžasné” detské ihrisko a plné kontajnery

komenskeho-25-a.JPGKeď sa pred dvomi rokmi otváralo s veľkou slávou rožňavské TESCO, boli obyvatelia okolitých bytoviek uistení, že budú mať pekné okolie s detským ihriskom, aké ešte nevideli. A aká je situácia dnes?
Zúfalá. A to z viacerých dôvodov. Okrem už samozrejme potulujúcich sa, i povaľujúcich bezdomovcov s lacným vínom  z hypermarketu, sa okolie bytoviek nedá nazvať inak ako smetisko. Asociáli si tam urobili pravidelné dostaveníčko, ako čo najrýchlejšie premeniť štátnu podporu na tržby obchodného reťazca.
komenskeho-25-e.JPGTlupy sa schádzajú v pravidelných termínoch vyplácania dávok, aby si priamo na pôvodnom detskom ihrisku užili sociálne cítenie vlády a peniaze daňových poplatníkov. Frašku dotvárajú hneď na druhý skupiny ľudí, ktorí prostredníctvom aktivačných prác zanechaný bordel poupratujú. Taktiež za peniaze daňových poplatníkov.
Policajti sa zatiaľ nerušene prevážajú hore dole Krásnohorskou ulicou, aby prioritne „upratali“ pred samotným TESCOM, prípadne schladili rozjarené hlavy v neďalekom Baníku. Situácia len pár metrov vedľa pred bytovkami na Komenskej ulici ich akoby nezaujíma, či už ide o tých štátnych, alebo mestských. Žeby tých sotva 10 metrov z auta nedovideli?
komenskeho-25-f.JPGA tak za dva roky z „úžasného“, nikdy riadne nedokončeného detského ihriska ostalo iba torzo v podobe poškodených lavičiek a aj tie by tam bývajúci z vyššie uvedených dôvodov najradšej vyhodili, alebo premiestnili pod okná primátora. Spolu s neďalekým prameňom úradne nepitnej vody, ktorý je tiež pravidelne využívaný skôr na podobné pitky, než na osvieženie tam tečúcou vodou.
komenskeho-25-c.JPGA to nie je všetko. Pred bytovkou č. 25 sú inštalované kontajnery, ktoré však používajú aj obyvatelia bytoviek nad tamojšou základnou školou. Tí to majú totiž po ceste do TESCA, alebo do mesta bližšie tam, než k svojim vzdialeným kontajnerom, umiestneným opačným smerom. Bodkou za všetkým je samozrejme skupina obyvateľstva, ktorá „operuje“ v oblasti komunálneho odpadu jeho dôkladnou „revíziou“. A potom to vyzerá pravidelne tak, ako to na fotkách zdokumentoval náš spolupracovník Jozef Šebalj, domový dôverník z uvedenej bytovky.
Riešenie by aj bolo, ak by sa konečne ujal aktivity aj niektorí z poslancov, ktorí tento volebný obvod zastupujú. Mimochodom, za tento obvod kandidoval aj súčasný zástupca primátora František Kardoš, či naopak, z opozičného tábora známy Viktor Baláž.
Stačilo by vytvoriť malú a uzavretú plochu pre kontajnery tak, ako je to už v mnohých mestách bežné. Oplotenie by zabránilo zneužívať situáciu nepovolaným osobám a okolie bytoviek v tesnej blízkosti centra mesta by konečne vyzeralo ako sa patrí a nie ako periféria smutne slávneho Luníka IX. Veď len pár metrov vedľa pred susednou bytovkou je všetko vporiadku.komenskeho-25-d.JPG
Belo Hefler    Foto: Jozef Šebalj

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli