Už majú miesto. Na chodbe

DSCF0390Vynovená rokovacia miestnosť mestského zastupiteľstva podstúpila drobnú zmenu:  na chodbe pred vstupom do nej pribudli stoličky.
Majú slúžiť tým, ktorí sa do sály nezmestia, ako sa to stalo nedávno aj investorom z firmy Ekoplastika, ktorí si museli celú svoju hodinovú prezentáciu nedôstojne odstáť pri dverách.
Podobne sú na tom občania mesta, ktorí na zastupiteľstvo prídu. Ich miesto je vyhradené v kúte miestnosti a len odtiaľ sa môžu zapojiť do diskusie k prerokovávaným bodom.
DSCF0892
Na chodbe je teraz už namontovaný aj televízor, aby tam návštevníci zastupiteľstva mohli rokovanie sledovať aspoň z televíznej obrazovky.
Samotná rokovacia miestnosť nemá okrem dostatočného priestoru pre občanov a médiá ani rečnícky pult, ktorý je základným a nielen symbolickým atribútom každého parlamentu.
Jej usporiadanie tak pripomína skôr rokovacie priestory vedenia súkromnej firmy, než priestor slobodnej a rovnej diskusie, ktorým parlament na každej úrovni má byť.
DSCF0402
Rekonštrukcia zasadačky v suteréne mestského úradu na rokovaciu miestnosť zastupiteľstva bola jediným poslancami uznaným kritériom na vyplatenie odmien vedeniu mesta, resp. primátorovi, a to vo výške 10 % zo súčtu  platov za I. polrok 2009.
Foto: Inforoznava.sk / Matúš Bischof
DSCF0395DSCF0433DSCF0525DSCF0468DSCF0406DSCF0408

Súvisiace články:
Investori si žiadosť vystáli
Rečnícky pult? Načo?

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery