Rožňava má nového biskupa

Aktualizované: Pridané nové foto.

V stredu 28. januára, v deň liturgickej spomienky na sv. Tomáša Akvinského, diecézne rožňavské kňazstvo spolu so svojimi veriacimi slávilo v katedrálnom chráme Nanebovzatia Panny Márie v Rožňave slávnostnú svätú omšu z príležitosti poďakovania sa za doterajšie pôsobenie diecézneho biskupa Mons. Eduarda Kojnoka a vzývania Božej pomoci pre nového diecézneho biskupa Vladimíra Fila.
Svätý otec Benedikt XVI. prijal v sobotu 27. 12. 2008 zrieknutie sa úradu rožňavského diecézneho biskupa Mons. Eduarda Kojnoka z dôvodu dosiahnutia veku 75 rokov v súlade s Kán. 401 Kódexu kánonického práva. Rožňavským diecéznym biskupom sa automaticky stal doterajší koadjútor diecézy Mons. Vladimír Filo.
Časti sv. omše boli v latinskom, slovenskom a maďarskom jazyku. Hlavným celebrantom bol Mons. Vladimír Filo, nový rožňavský diecézny biskup.
„Ide o poďakovanie za roky biskupskej služby Mons. Eduarda Kojnoka a inaguráciu nového diecézneho biskupa Mons. Vladimíra Filu. Prišiel pápežský nuncius na Slovenku Mons. Mario Giordana a biskupi Slovenska. Taktiež biskupi z Maďarska, Kardinál Peter Erdö, arcibiskup z Egru Csaba Ternyak a biskup z Vácu. A myslím, aj biskup z Ukrajiny,“ spresnil nám oficiálne informácie dekan rímsko-katolíckej farnosti v Rožňave Rastislav Polák.
Na slávnosti nechýbali predstavitelia štátnych úradov a samosprávnych orgánov mesta na čele s primátorom Vladislavom Laciakom a ďalší pozvaní hostia.
Foto: INFOROZNAVA.SK / Belo Hefler & Štefan Fábián

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery