Upozornenie polície počas nadchádzajúcich sviatkov

V sobotu 1. novembra bude  Sviatok všetkých svätých, no veľa ľudí bude cestovať na hroby svojich zosnulých už v posledný októbrový deň.  Na cestách bude viac dopravných policajtov dohliadajúcich na bezpečnosť cestnej premávky. 

Budú posilnené i hliadky poriadkovej polície, ktoré  budú strážiť verejný poriadok najmä v okolí cintorínov. Všade však policajti byť nemôžu, preto apelujeme na všetkých, aby každý prispel k dôstojnému  a bezpečnému  priebehu „dušičiek“. Upozorňujeme najmä všetkých účastníkov cestnej premávky, aby zvýšili svoju opatrnosť na cestách.

„Vodiči – pri jazde  sledujte cestnú premávku, venujte sa plne riadeniu auta a ničím sa nerozptyľujte. Buďte ohľaduplní  a disciplinovaní, dodržujte dopravné predpisy. Zachovávajte si primeraný odstup od vozidla jazdiaceho pred vami. Napadané lístie a mokré vozovky pri brzdení sú zradné, preto sa v aute pripútajte a vyžadujte to aj od svojich spolucestujúcich. Veľmi opatrne a pomaly jazdite najmä vtedy, keď je hmla. Vozovka býva  mokrá a klzká, brzdná dráha sa predlžuje a hmla sadá aj na predné sklo. Pri dlhšej jazde si robte prestávky na oddych, najlepšie na čerstvom vzduchu. Deti vozte zásadne na zadnom sedadle, pripútajte ich bezpečnostnými pásmi, dobre zaistite dvere poistkami. Nedovoľte, aby postávali  medzi prednými sedačkami. Malé deti patria do autosedačky ktorá ich ochráni  aj  v prípade prevrátenia vozidla. Buďte predvídaví – na cestách najmä v obciach  dávajte pozor na chodcov, predovšetkým na starších ľudí. V tmavom oblečení ich dobre nevidieť a  niekedy konajú veľmi skratovo. Pri cintorínoch buďte opatrní pri parkovaní. Nenechávajte si v aute cenné veci, doklady, tašky – to všetko je veľké lákadlo  pre zlodejov“.

Tieto informácie nám poskytla kapitánka PhDr. Mária Faltániová, hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Banskej Bystrici.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli