Začína Terchovský Budzogáň

Clipboard01Stretnutie všetkých správnych rockerov a punkerov naplánované už na tento víkend 14. a 15. augusta 2009 v Amfiteátri nad Bôrami v Terchovej láka do rodiska Jánošíka aj vďaka jednej z najpredávanejších punkových kapiel sveta The Offspring tisíce ľudí!
Organizátor Miro Tomaškovič: „Musím vyvrátiť fámy, ktoré sa šíria po Slovensku, že sme už vypredaní, pretože sme ukončili predpredaje vstupeniek v jednotlivých mestách. Je to bežná prax, že pár dní pred festivalom sa predpredaje ukončia a vstupenky je možné zakúpiť už iba na mieste akcie…Aj keď na druhej strane rád priznávam, že vstupenky sa míňajú v týchto dňoch veľmi rýchlo a pokiaľ to bude takto pokračovať – budeme vypredaní už v prvý deň festivalu…“.

Tomu zatiaľ praje aj predpoveď počasia, ktorá na Terchovú avizuje v piatok a sobotu príjemných a slnečných 24-26 stupňov, počas ktorých sa na pódiu miestneho amfiteátra postupne vystrieda 15 domácich skupín a zahraničný headliner v podobe americkej legendy The Offspring. Američania trochu zamiešali avizovaný program festivalu: „Pôvodne sme po koncerte The Offspring plánovali ešte vystúpenie domácej skupiny AYA, no len čo si to všimol manažment skupiny na našej internetovej stránke, požiadali nás , aby boli The Offspring poslednou kapelou toho dňa festivalu bez ďalšej skupiny po ich show…“dodáva Miro Tomaškovič.
Skupina Aya nakoniec teda nebude mať „hviezdneho predskokana“, ale na vystúpenie v Terchovej sa teší aj tak: „Náš aktuálny duet s Desmodom Verím na teba je v desiatke najhranejších slovenských skladieb a my sa tešíme, že si ho budeme môcť zahrať aj pred plným amfiteátrom takmer na domácej pôde, takže či vystúpime o polnoci, alebo po 20-tej je už v podstate jedno…“ dodal spevák skupiny Boris Lettrich.
Už v piatok dostanú návštevníci festivalu tú pravú dávku „rocku“ v podobe vystúpení skupín Tichá domácnosť, Since, Kalijuge a žilinskej už legendárnej skupiny HT. Do hlavného večerného programu pribudla skupina Slobodná Európa s extravagantným lídrom Whiskym, po ktorých „zatrasú“ Terchovou chalani z Horkýže Slíže a záver prvého dňa festivalu bude patriť mladej rockerke Barbore Šulíkovej a jej skupine.
Sobotňajší program začína už o 15-tej vystúpením skupín Brain Scan, Mad Frequency, Bank of Joe a Horská Chata. Rockovú „mlaď“ bude zastupovať Robo Šimko & Massriot, po nich sa predstaví ešte Aya, Konflikt a publikum v Terchovej bude pre amerických punkerov zahrievať svojim hodinovým vystúpením domáca skupina Arzén.
Pripravený je veľkokapacitný stanový tábor, základné sociálne vybavenie, o bezpečnosť návštevníkov a celú situáciu v Terchovej a okolí sa bude starať viac ako 120 policajtov a to všetko za „terchovské“ ceny…
Vyzerá to tak, že tento víkend Terchovou ozaj zatrasie!
Viac informácií na www.budzogan.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery