T. Jedinák: Nie je možné, aby víťaz obsadil všetko!

loga-stran-koalicie.jpgPred pár dňami priniesla spravodajská televízia TA 3 informácie o problémoch vo vládnej koalícii na úrovni okresu Rožňava – pozri tu. Tibor Jedinák, okresný šéf Ľudovej strany – HZDS otvorene hovorí pre Inforoznava.sk o príčinách.
„Vyčerpali sme všetky možnosti, veľakrát sme rokovali so Smerom, no napriek dohodám bolo nakoniec vždy všetko inak,“ uvádza nás do situácie. Podľa neho platí koaličná zmluva, ktorá hovorí o partnerstve a nie o diktáte jednej z troch koaličných strán.
„Predsa nemôžme akceptovať veci, ktoré nám pripomínajú praktiky z pred roka 1989, “ komentuje aktuálne dianie pred nedeľňajšou koaličnou radou. Tá by mohla podľa neho situáciu ukľudniť.
Čo teda bolo povestnou poslednou kvapkou?
Upozornil nás na prípad kontrolóra rožňavského Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny Ing. Ladislava Ocelníka, okresného šéfa HZD, ktorému napriek pooperačnému stavu, teda počas práceneschopnosti, mali podľa neho oznámiť ukončenie pracovného pomeru.
A taktiež na prípad referentky, zamestnanej ako zdravotne ťažko postihnutej (ZŤP), ktorej mali tiež zrušiť pracovnú pozíciu. Obe prípady sa podľa neho mali udiať na základe rozhodnutia riaditeľky ÚPSVaR v Rožňave a okresnej tajomníčky strany SMER-SD Margity Petrovej v súvislosti so znižovaním počtu zamestnancov štátnej správy o 20 %.
Tá čelí v poslednej dobe kontrolám v súvislosti so zamestnaním vlastnej dcéry v čase prepúšťania iných zamestnancov a tiež z dôvodu kontraktu na čistenie úradu firmou svojho brata.
T. Jedinák upozornil taktiež na prípad nedávneho obsadenia postu vedúceho odboru všeobecnej vnútornej správy na Obvodnom úrade v Rožňave, ktorý vraj bez zákonom predpísaného výberového konania obsadil PhDr. Ján Matu, partner pani tajomníčky.
Komentoval aj situáciu po obsadení postu riaditeľa odštepného závodu Lesy SR, kde SMER-SD dosadil svojho nominanta Ing. Arpáda Kavečankyho, poslanca Mestského zastupiteľstva v Rožňave.
„Pán poslanec Babič, dosiaľ menovaný predseda strany SMER-SD v našom okrese, chodí na rokovania koaličnej rady na rozdiel od našich zástupcov sám, ale ja si myslím, že je lepšie, keď je tam viac ľudí, ja nemám čo tajiť,“ vysvetlil Tibor Jedinák.
Odmietol tiež vyhrážky, ktoré sa mu údajne dostali z úst poslanca Babiča potom, čo problémy medializoval v TA 3. „Nemám čo stratiť a nebojím sa, pretože mne ide o vec, o to, aby sme riešili priemyselný park, zamestnanosť, reálne problémy ľudí a nie takéto dosadzovanie bez ohľadu na odbornosť a kvality,“ spresnil.
„Takéto praktiky odmietam a som rád, že som získal k tomu podporu nielen okresného predstavenstva ĽS-HZDS ale aj našich krajských štruktúr,“ uviedol pre Inforoznava.sk Tibor Jedinák.
Ako ďalej dodal, majú korektné vzťahy so všetkými politickými stranami, zastúpenými v regióne, navzájom si navštevujú okresné snemy. „Iba strana Smer nás dosiaľ na svoj snem nepozvala a ani na náš snem pán predseda Babič neprišiel, prišla iba pani tajomníčka.“
„My sme skromní, ale pocit zodpovednosti nám nedovolil ďalej mlčať,“dodal na záver Tibor Jedinák.
O reakciu požiadame aj okresného predsedu strany SMER-SD Jána Babiča a taktiež okresných predstaviteľov Slovenskej národnej strany.
V samotnom meste Rožňava má SMER-SD uzavretú koalíciu so Stranou maďarskej koalície. Spoločne čelia zdrvujúcej kritike médií a verejnosti pre obdobné spôsoby dosadzovania oddaných ľudí všade, kde je to len možné.
© Inforoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli