Svojim voličom ďakuje aj Kováč

V sobotňajších voľbách primátora mesta na zvyšné dvojročné funkčné obdobie skončil prekvapivo ako druhý kandidát SaS a KDH Karol Kováč. Získal dôveru 664 hlasov, teda o 65 viac, ako tretí Ivan Kuhn z OKS (599 hlasov).
„Voľby boli demokratické, slobodné a ľudia v nich vyjadrili svoju vôľu. Účasť (neúčasť) voličov rozhodla,“ uviedol pre infoRoznava.sk. „Chcem poďakovať aj prostredníctvom vašich internetových novín všetkým občanom, ktorí podporili svojím hlasom moju kandidatúru.“
Podľa podrobných výsledkov volieb vo všetkých 18-tich okrskoch skončil na druhom mieste len v piatich z nich – v jednom mal o jeden hlas viacej, ako Kuhn – vo volebnom okrsku č. 10 (ZŠ ul. Pionierov) mali vzájomný pomer hlasov 35 : 34, no v ďalších troch mal náskok nápadne vyšší. V okrsku č. 6 ( ZŠ Zlatá ul.) 33 : 8, najmä však v okrsku č. 2  a 4 (obidva na ZŠ ul. Komenského), kde pomery vzájomných hlasov boli 90 : 29 , resp. 76 : 24, a predovšetkým v okrsku č. 17 (Rožňavská Baňa), kde pomer dopadol v jeho prospech 92 : 1.
Pred dvomi rokmi získali obaja v tých istých volebných okrskoch v primátorských voľbách len tesné rozdiely. V okrsku č. 10 vtedy vyhral Kuhn so 65 hlasmi oproti Kováčovým 56 hlasom. Najmä však v okrskoch č.2 a 4 boli rozdiely v získaných hlasoch minimálne. V druhom volebnom okrsku vyhral Kuhn s 39 hlasmi oproti 31 hlasom pre Kováča a vo štvrtom naopak, Kováč so 47 hlasmi predbehol Kuhna s 37 hlasmi. Kováč vtedy získal o málo viac aj v 6 volebnom okrsku – 50 hlasov oproti 46 hlasom pre Kuhna. Vo volebnom okrsku č. 17 (Rožňavská Baňa) získal Kuhn 12 a Kováč len 2 hlasy.
Poslanec Ivan Kuhn (OKS) to pre náš portál okomentoval slovami: „Je to zaujímavé, ale keďže som kandidát, tak ťažko sa mi zároveň vyjadrovať ako politológ k tomuto, ale je to určite zaujímavá vec, na ktorou by sa mali viacerí ľudia zamyslieť a možno aj niektorí kandidáti na primátora.“
V tejto súvislosti sme zaslali poslancovi Kováčovi doplňujúcu otázku. Spýtali sme sa, ako si vysvetľuje to, že skončil celkovo ako druhý, no druhé miesto obhájil len v 5 okrskoch – v jednom s rozdielom jedného hlasu, no v štyroch z 18-tich s nápadne vyšším volebným ziskom a rozdielom pred tretím v poradí.
Na našu doplňujúcu otázku sme už nedostali odpoveď, ak sa tak stane, radi vám ju sprostredkujeme na tomto mieste.
Foto: Archív infoRoznava.sk  
Súvisiace články:
Burdiga vyhral s veľkým náskokom (VÝSLEDKY, VIDEÁ, REAKCIE)
Ocelník sa vzdá poslaneckého mandátu
Capák ďakuje voličom a varuje

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery