Som politický človek

Minulý týždeň sa na internete rozpútala vášnivá diskusia.
Spisovateľ Michal Hvorecký vo svojom článku Čo spája Hlina napadol podnikateľa a aktivistu Alojza Hlinu. Ten mu zase pohrozil súdom. Hvorecký sa ospravedlnil.  
Pozn. red. IR: Pred ospravedlnením reagoval Hvorecký ešte článkom Vážený pán Alojz Hlina, na ktorý opätovne reagoval Hlina na svojom blogu Jedno ospravedlnenie nestačí a po ospravedlení ešte článkom Platí, čo som povedal.
Hvorecký vyjadril na záver polemiky svojím priaznivcom Poďakovanie, v ktorom vysvetľuje ďalšie súvislosti tejto mimoriadne sledovanej kauzy a v ktorom je zahrnutá aj reakcia Ondreja Dostála.
Do sporu sa vložil aj politik Ondrej Dostál, ktorý sa postavil na Hlinovu stranu. Ako sa na to dnes pozerá Michal Hvorecký?
Pred niekoľkými dňami ste v reakcii na opozičnú demonštráciu napísali článok o Alojzovi Hlinovi. Prečo ste sa vlastne proti nemu ozvali?
Mojou hlavnou motiváciou bolo, že pán Hlina podľa mňa zahmlieva veľkú časť svojej minulosti a mnohé jeho názory z deväťdesiatych rokov sú v príkrom rozpore s tým, čo hlása dnes.
Celý rozhovor portálu tyzden.sk si prečítate kliknutím sem
So spisovateľom Michalom Hvoreckým naša redakcia pripravila v rámci série našich literárno-diskusných večerov stretnutie už na jeseň v r. 2008. Aktuálne pripravujeme takéto stretnutie k jeho novému románu Dunaj v Amerike, ktoré sa uskutoční koncom mája.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery