Sociálnym podnikom pustili žilou

bez_názvuVo verejných obstarávaniach, v ktorých si štyri pilotné sociálne podniky vyberali poskytovateľa školení praktických zručností, zrejme bol porušený zákon. Tvrdí to Inštitút pre dobre spravovanú spoločnosť (SGI).
SGI upozornil, že v minulosti boli preukázané jasné prepojenia sociálnych podnikov na Smer. Politické prepojenia sa aj viackrát medializovali.
Napríklad firma Mapa, s. r. o., vyhrala v Revúckom podniku s ponukou 298 440 eur a tá istá firma v iných ponukách na rovnaké obstarávanie na rovnakú službu ponúkala sumu 300 600, resp. 298 800 eur.
„Uvedené firmy podľa všetkého svoje ponuky koordinovali. Nijako sa totiž nedá vysvetliť, prečo tá istá firma pri rôznych súťažiach o tú istú vec v rovnakom čase dala niekde vyššiu a niekde nižšiu cenu,“ hovorí Miroslav Beblavý, prezident SGI.
„V niektorých prípadoch sa poslanci tejto strany priznali k príprave týchto projektov, napríklad poslankyňa Grečková alebo poslanec Babič. V iných za projektmi sociálnych podnikov stoja blízki ľudia poslancov za Smer, napríklad priateľ poslankyne Laššákovej Juraj Thomka,“ povedal Beblavý.
Informuje o tom portál Sme.sk. Čítať viac

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery