Služby UPC dostupné aj v Rožňave

OLYMPUS DIGITAL CAMERASpoločnosť UPC, najväčší káblový operátor na Slovensku, od utorka 15. októbra sprístupní digitálne triple play služby v Rožňave. Výhody digitálnej TV s viac ako 150 stanicami, vysokorýchlostný internet a bezplatné telefonovanie od tejto spoločnosti si tak môžu užívať obyvatelia už v 28 mestách Slovenska.
S digitálnymi triple play balíčkami od UPC užívatelia môžu cez jednu zásuvku získať 3 služby: digitálnu TV s ponukou viac ako 150 programov vrátane 20 staníc v HD kvalite, vysokorýchlostný internet Fiber Power s rýchlosťou až do 150 mbit/s a telefónnu linku s volaniami do všetkých pevných sietí a krajín EU v cene paušálu, pričom volania v sieti UPC sú bezplatné.
Ako nás informoval Jaroslav Kolár, hovorca UPC, žívatelia si môžu vybrať spomedzi viacerých digitálnych triple play balíčkov, ktoré sú šité na mieru pre rôzne skupiny zákazníkov, s cenou už od 19,90 Eur mesačne. „Pri všetkých triple play balíčkoch záujemca v rámci aktuálnej jesennej kampane získa okrem zvýhodnenej akciovej ceny aj bonusovú zľavu, s ktorou prvé štyri mesiace zaplatí iba 15 Eur mesačne,“ spresnil.
Čo je to digitálny triple play od UPC?
Ide o balík služieb digitálnej káblovej televízie s vysokorýchlostným pripojením na internet a pevnou telefónnou linkou. Výhodou tohto balíčka je, že užívateľ získava všetky tri služby cez jednu zásuvku v domácnosti, platí len jednu platbu jednému operátorovi, pričom kompletný servis a zákaznícku starostlivosť vybaví prostredníctvom jedného telefónneho čísla.
Medzi hlavné prednosti UPC triple play patrí taktiež cena: oproti objednaniu týchto služieb samostatne, pri ich objednaní v triple play balíčku môže zákazník ušetriť až 50 percent z ceny. Každý zákazník triple play balíčka získava aj ďalší bonus – analógovú káblovú televíziu s desiatkami programov s pripojením na všetky televízory v domácnosti.
Spoločnosť UPC ponúka svoje služby v 42 mestách, z toho v 28 mestách prevádzkuje digitálne triple play služby (Bratislava, Košice, Žilina, Prešov, Trnava, Trenčín, Banská Bystrica, Pezinok, Dolný Kubín, Zvolen, Poprad, Svit, Nové Zámky, Hlohovec, Štúrovo, Levice, Šamorín, Pezinok, Svätý Jur, Revúca, Spišská Nová Ves, Bardejov, Vranov nad Topľou, Michalovce, Moldava nad Bodvou, Želiezovce, Stará Turá a Rožňava).
Triple play služby sú šírené po najmodernejšej opticko-koaxiálnej sieti, ktorej priemernú trasu od centra siete k užívateľovi tvorí z 95 % optický kábel. Prevádzka internetovej služby Fiber Power je založená na inovatívnej technologickej platforme EuroDOCSIS 3.0, najnovšieho štandardu určeného na dátovú komunikáciu prostredníctvom káblových sietí.
Ďalšie informácie o službách UPC záujemcovia získajú na Infolinke 02 594 22 222, vo vysielaní infokanálu UPC Expres, na webe www.upc.sk alebo na zákazníckych strediskách.
Slovak Telekom nasadil v Rožňave VDSL
Telekom v Rožňave tento mesiac nasadil technológiu VDSL, ktorá umožňuje v niektorých častiach mesta poskytovať pevný internet až rýchlosťou 50 Mbit/s. Služby na technológii VDSL budú na Slovensku dostupné pre viac ako 200-tisíc domácností v približne 540 lokalitách.
„Podľa doterajších testov bude môcť byť poskytovaný približne do vzdialenosti 700 m od uzla siete, pričom ide o káblovú vzdialenosť, nie o vzdialenosť vzdušnou čiarou,“ spresnil pre infoRoznava.sk Tomáš Palovský, hovorca pre technológie a siete spoločnosti Slovak Telekom.
Zákazníci si dostupnosť VDSL technológie v ich lokalite môžu overiť na stránke www.telekom.sk, podobne ako v prípade ADSL služieb, pričom cena za služby zostáva rovnaká.
„V blízkej dobe rozšírenie našej optickej siete do Rožňavy nepripravujeme, o plánoch na budúci rok však zatiaľ nebolo rozhodnuté,“ dodal na záver.
Ilustračné foto: Stock.xchng

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery