Tibor Takáč / Šľak ma ide trafiť…

Tibor Takáč 2…keď niekde vidím bezohľadnosť. Je to podľa mňa jedna z najhorších zlých ľudských vlastností. Nemám ju rád.
V ostatnom čase sa s ňou stretávam najčastejšie v noci, keď sa vraciam domov a nemám kde zaparkovať. A to napriek tomu, že parkovacích miest by bolo aj dosť, len keby boli niektorí vodiči trošičku ohľaduplnejší a zaparkovali tak, aby neblokovali jedným autom dve parkovacie miesta.
No tento týždeň ma nielen skoro šľak trafil, či dokonca porazil, ale takmer som si aj členok vykĺbil. Chodím pravidelne, niekedy dokonca pravidelnejšie trochu behať. Predsa sa len trochu načim aj aktívne starať o svoje zdravie.
No od kedy zmenili môj obľúbený letný čas zase naspäť, na mnou neobľúbený stredoeurópsky (zimný) čas, začína sa veľmi skoro stmievať. A po tme sa už nedá behať po hrádzi popri Slanej, tak behám po chodníku pri ceste vedľa stanice „Praha-stred“, na obchvate Rožňavy do Dobšinej. Ten chodník nám tu ako jednu z mála dobrých vecí zanechali súdruhovia z čias totality a večer sa po ňom behá dobre, pretože tam už nechodí veľa ľudí ani psov.
No a v pondelok večer už za tmy, som sa tam takmer zabil, našťastie to skončilo iba podvrtnutým členkom. A to preto, že nejaký bezohľadný tankista, buldozerista, či bagrista si takým spôsobom skracoval cestu krížom cez spomínaný chodník, že ho v dĺžke asi troch metrov úplne zničil.
Dnes večer , t. j. v stredu 11. 11. 09 som tadiaľ bežal znovu a myslíte, že niekoho trápi, že ten chodník je totálne zničený? Tipujete správne, nikoho to netrápi a okrem mňa asi ani nesrdí!!!
Je to pri v chode do Stavebnín ERBE, preto tipujem, že ten chodník zničili oni, alebo minimálne nejaký ich návštevník, dodávateľ, alebo zákazník.
Myslím, že Stavebný úrad v Rožňave, či mestskí policajti by si to mali všimnúť a zriadiť nápravu. Parkovanie na „trávniku“ vedia odhaliť za pár hodín aj s vyrúbením pokuty.
Aby mi čitatelia verili, že si nevymýšľam a že je to naozaj vrcholná bezohľadnosť takto zničiť chodník a nechať ho tak, najmä keď je na príčine stavebná firma, tak som ten chodník nafotil. Posúďte sami…
Tibor Takáč
 IMG_1387-1IMG_1395-1

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery