Skúmajú zdravie bez úplatku

DSCF1497mOd mája do júna 2013 sa môžete zapojiť na portáli www.bezuplatku.sk do prieskumu, organizovanom Health Policy Institute s podporou Nadácie Pontis.
„Cieľom tohto projektu je zistiť, či sme na Slovensku zvyknutí dávať neformálne platby a dary za služby v zdravotníctve. Neformálnymi platbami a darmi sú myslené platby bez dokladu, ale i kvety či bomboniéri za vyjadrenie vďaky za dobrú starostlivosť. Zaujíma nás i v akej forme ľudia tieto neformálne platby a dary dávajú a prečo,“ hovorí Roman Mužik z Health Policy Institute.
Úlohou portálu bezuplatku.sk je preto získať čo najväčší počet vyplnených dotazníkov od občanov z celého Slovenska. Prieskum je jedinečný v tom, že svoju pozornosť sústredí na zažitú skúsenosť a neopiera sa o názor alebo pocitové, subjektívne vnímanie ľudí. Získané informácie tak poskytnú podložený názor o výskyte neformálnych platieb a darov za služby v slovenskom zdravotníctve.
Výsledok poskytne analýza dotazníkov, vyzbieraných počas mesiacov máj a jún 2013 a bude publikovaná na jeseň 2013. Aj po uzavretí zberu dotazníkov pre analýzu však zostáva portál aktívny a zber dotazníkov bude i naďalej pokračovať.
Ilustračné foto: infoRoznava.sk

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli