"Sissi" zavítala do Betliara prvýkrát už len ako dvojníčka

Budúca biochemička Erika Došeková (24) z Krásnej Vsi z okresu Bánovce nad Bebravou sa stala dvojníčkou rakúskej cisárovnej Alžbety (1837 – 1898), manželky Františka Jozefa I.
„Sissi“ spomedzi sedem uchádzačiek v zlatom salóniku kaštieľa v Betliari vybrala v prítomnosti médií švorčlenná porota pod vedením Júliusa Barcziho, zástupcu generálneho riaditeľa SNM.
DSC_3773
Hlavnými kritériami boli okrem fyzickej podobnosti decentné vystupovanie, elegantné držanie tela a schopnosť komunikovať s návštevníkmi podujatí a kaštieľa.
800px-Lwowska_Galeria_Sztuki_-_Georg_Raab_-_Portrait_of_the_Empress_Elizabeth_-_CropVerejnosti sa predstaví v kópii šiat Alžbety Bavorskej v sobotu 6. júna, keď v kaštieli Betliar sprístupnia výstavu o tejto viedenskej panovníčke. V úlohe „Sissi“ bude pôsobiť niekoľko mesiacov.
Skutočná Sissi, rakúska cisárovná a česká a uhorská kráľovná, v Betliari nikdy nebola. V úzkej spolupráci s uhorským politikom Gyulom Andrássym však presadzovala na cisárskom dvore ústupky Maďarom. Vďaka tomu je v Maďarsku uctievaná ako „národná“ kráľovná.
Foto: infoRoznava.sk / Rudo Štober

 

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Fedor Gál položil kyticu k pamätnej tabuli