Sieť Orange postupne obnovujú

Spoločnosť Orange Slovensko eviduje v týchto hodinách výpadok služieb svojich mobilných sietí.
Výpadok nastal približne o 5:00 hodine. V dôsledku výpadku nie sú k dispozícii hlasové ani dátové služby na celom území Slovenska.
Ako orange uvádza vo svojom stanovisku, v súčasnosti identifikujú príčinu problému. Akonáhle budú známe bližšie informácie o príčinách výpadku, budú o ďalšom postupe informovať.
Spoločnosť Orange Slovensko sa svojim zákazníkom ospravedlňuje.
Výpadok siete so sebou nesie viaceré problémy. Zlyhanie SMS komunikácie môže zamedziť prístup k elektronickému bankingu overovanému SMS kódmi, problémy sú aj s kúpou elektronických lístkov električiek a autobusov.
Podľa slov hovorcu firmy Orange, postupne sa darí obnoviť prevádzku 2G siete v jednotlivých regiónoch Slovenska. Znamená to, že používatelia postupne môžu začať využívať hlasové služby, esemesky a rýchlostne obmedzený prístup k internetu.
Dátové služby nabehnú plnou rýchlosťou až po tom, čo sa v lokalitách podarí sprevádzkovať 3G nástavbu siete. Čo spôsobilo pád siete zatiaľ nie je známe.
Pre opätovné pripojenie k sieti je vhodné mobilný telefón vypnúť a opätovne spustiť. Prebehne tak nanovo inicializácia spojenia, o ktorú sa telefón v tichosti už možno nepokúša.

- red -

O autorovi - red -

Redakčný text, kontaktovať nás môžete na e-mailovej adrese redakcia@inforoznava.sk

Zobraziť všetky príspevky od - red - →

× Odporúčané

Prenosy z rokovaní môžu snímať automatické kamery